התגברו ניסיונות ההברחה של הטבק ומוצריו בבתי המכס במעברי הגבול

לאחרונה, התגברו ניסיונות ההברחה של הטבק ומוצריו בבתי המכס במעברי הגבול. נחישותם, מקצועיותם, וערנותם של בודקי המכס הביאו לסיכול הברחות מתוחכמות ומורכבות.

בתוך כך, חשפו השבוע בודקי המכס במעבר גבול ניצנה ניסיון הברחת סיגריות, שהוסתרו בתוך לוחות עץ עליהם הונח משלוח של כלים מפלסטיק, שהגיע ממצרים ומוען ליבואן פלשתינאי מחברון. המשלוח עורר את חשדם של בודקי המכס בניצנה, אשר החליטו לבדוק דווקא את משטחי העץ שעל גביהם הועמסה הסחורה. במהלך הבדיקה ופירוק משטחי העץ, התברר שחשדם היה מוצדק ובתוך המשטחים הוסלקו 2,688 פאקטים של סיגריות מנצ׳סטר מתוצרת חוץ, ששווים בשוק מוערך בכ-800,000 ש”ח, ושווי המיסים מוערך בכ-600,000 ש”ח.

עוד נתפסו השבוע 175 ק”ג טבק, שהוסלקו בתוך 350 שקי פחם שהועמסו על משאית, שעשתה את דרכה במעבר כרם שלום. גם כאן, ערנותם של בודקי המכס במעבר כרם שלום, בשיתוף עם בודקי רמי”מ, הביאה לבדיקת המשאית ופירוק כל שקי הפחם, עד לגילויו של הטבק המוסלק, עמוק בתוך השקים. ערכו הכספי של הטבק שנתפס עומד על 110565 ₪, ושווי המיסים עומד על 94,815 ₪.

אדית הרוש, גובה מכס מעברי הגבול, ציינה את ערנותם ומקצועיותם של עובדי המכס במעבר גבול ניצנה ובמעבר גבול כרם שלום, במאבקם בניסיונות ההברחה של הסיגריות והטבק. עוד הוסיפה הרוש כי בית מכס מעברים מתמודד בתקופה האחרונה בתופעה הולכת וגוברת של הברחת טבק ומוצריו ותפיסה זו משתלבת במאבק ובעבודה אינטנסיבית מול עברייני המס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.