התוכנית של איילת שקד למיגור גל הטרור

שרת המשפטים איילת שקד מקדמת תוכנית חדשה שמטרתה למגר את הטרור בישראל, בתמיכת ראש הממשלה נתניהו. התוכנית כוללת חילוט נכסים של המחבלים ושל בני משפחותיהם.

שרת המשפטים איילת שקד הציגה תוכנית חדשה במטרה למגר את הטרור המשתולל ברחובות ערי ישראל. על פי התוכנית, שנחשפה הבוקר בגלי צה”ל, יינקטו צעדים שונים נגד המחבלים ובני משפחותיהם. על פי הדיווח, שרת המשפטים פועלת בימים אלו כדי לקדם שורת צעדים שבמרכזה חילוט נכסים של מפגעים.

השרה שקד צוטטה אומרת: “כספי מחבלים, רכושם, וביתם – יחולטו. גם בית שנהרס הקרקע תחולט ואי אפשר יהיה לבנות עליה שוב”. מלבד הריסת ביתו של המפגע, מה שנעשה עד היום; בכוונתה של שקד להחרים כל רכוש שהוא מחזיק. יצויין כי עד היום השתמשו בכלי זה רק כלפי רוצחים עם דם על הידיים, אולם שקד רוצה כעת להכיל אותו על כל אחד שניסה לבצע פיגוע דקירה.

בגלי צה”ל מציינים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך בקידום הצעדים החדשים של שרת המשפטים איילת שקד. מנגד, חבר הכנסת עיסוואי פריג’ ממרצ טוען שהמהלך החדש לא יועיל בדבר. לגלצ אמר כי “כל יום צצה לנו הצעה חדשה עם עוד הצעה חדשה עם עוד ענישה יצירתית, שחוץ מלהלהיט את הרוחות ולערער עוד את הדמוקרטיה הישראלית – אין בה תועלת”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.