התיק הוקפא: מלכה לייפר שוחררה למעצר בית

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים רם וינוגרד הורה היום (רביעי) לשחרר את מלכה לייפר למעצר בית בבית אחותה – ובכך להקפיא את התיק נגד המורה החרדית החשודה בעשרות מעשים חמורים

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים רם וינוגרד הורה היום (רביעי) לשחרר את מלכה לייפר למעצר בית בבית אחותה – ובכך להקפיא את התיק נגד המורה החרדית החשודה בעשרות מעשים חמורים בתלמידותיה . סניגוריה ביקשו לשלוח אותה למעצר בית עד שתתקבל חוות הדעת לגבי מצבה הנפשי. בית המשפט אישר אך הותיר למדינה אפשרות לערער.

פרקליטות המדינה לא הצליחה בשבוע שעבר להוכיח באופן ודאי כי לייפר כשירה לעמוד לדין, לאור זאת, נקבע כי פאנל מומחים יחליט אם לייפר לוקה בנפשה או מתחזה. כעת, הורה בית המשפט להקפיא את הליכי ההסגרה שלה לאוסטרליה.

“לא ניתן לקבוע חד משמעית בסוגיית ההתחזות שהרי עניין זה יוכרע רק לאחר קבלת חוות דעתו של הפאנל”, הורה השופט רם וינוגרד. “עם זאת הכף נוטה לשחרור לחלופת מעצר. בהינתן המצב הראייתי הנוכחי השונה מהותית מזה שהוצג בפני בית המשפט בדיון הקודם – אני מורה על שחרורה למעצר בית מלא בבית אחותה. המשיבה תהיה תחת השגחה של הערבים. אין בהחלטה זו כדי לפגוע בקביעות בעניין החובה בטיפול מרפאת תחת צו הטיפול שניתן בעניינה”.

עו״ד יהודה פריד ועו”ד טל גבאי, שמייצגים את מלכה לייפר, מסרו: “בית המשפט קיבל את טענתנו שהגברת לייפר הנה אשה חולה שמקומה בביתה עם טיפול רפואי מתאים ולא בכלא. החלטה זו היא המשך להחלטתה של השופטת לומפ כי התביעה לא הרימה את הנטל הדרוש להסגרתה וכי בחוות הדעת של הפסיכאטר המחוזי נפלו פגמים מהותיים. אנחנו מקווים שבית המשפט ישים סוף לבקשת ההסגרה שבטעות יסודה והגברת תקבל את הטיפול הרפואי הדרוש לה”.

מארגון JCW המלווה את הנפגעות מסרו: “נדהמנו מההחלטה שהתקבלה לשלוח את עבריינית המין מלכה לייפר למעצר בית. מדובר באשה מסוכנת שעושה צחוק מבית המשפט. להזכירכם לייפר פגעה בתלמידות שלה באוסטרליה וחומקת מההעמדה לדין כשלצערנו נחשד כי היא קבלה סיוע מסגן שר הבריאות של מדינת ישראל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.