התכנית שתוביל להדחתו של נתניהו

בכלי התקשורת השונים נחשפו הבוקר מספר התארגנויות פוליטיות במפלגות הימין שבמרכזם הרצון להדיח את נתניהו. לסיפור המלא {לחץ בבלפור?}

האם דווקא מפלגות הימין והמרכז יובילו לקץ שלטוהו של נתניהו? בערוץ 2 נחשף הערב כי על פי יוזמה חדשה של ראשי מפלגות בימין ובמרכז, אחרי הבחירות הבאות הם לא ימליצו על נתניהו לנשיא, ובכך בעצם ימנעו ממנו את האפשרות להרכיב את הממשלה הבאה.

הפרשן הפוליטי, עמית סגל, מסביר: “בשבוע שעבר נשא ליברמן נאום שבו השמיע שתי התחייבויות: הראשונה הייתה לא לשבת בממשלת שמאל, והשנייה לא לשבת עם נתניהו בתנאים הנוכחיים. לכאורה הדבר מותיר לו רק את האופוזיציה, אבל משיחות שמתקיימות בשבועות האחרונים במפלגות המרכז והימין עולה התכנית שעשויה לעמוד במרכז הבחירות לכנסת ה-21.

על פי היוזמה הזו, ראשי המפלגות יודיעו אחרי הבחירות כי לא יסכימו לשבת בממשלה של נתניהו, אך יקבלו עליהם כל מועמד אחר מטעם הליכוד. באופן הזה הם מאמינים שיוכלו להביא להדחת נתניהו בתוך הליכוד, כיוון שהמפלגה תרצה לשמר את מעמדה כמפלגת שלטון”.

במקביל לפרסום בערוץ 2, ‘הארץ’ מפרסם הערב כי בגוש המרכז ימין מתנהלים בימים אלו מגעים קדחתניים להקמת מפלגה גדולה שתעפיל על הליכוד בראשות נתניהו.

ע”פ הפרסום, יוזמי התכנית מעוניינים שבמפלגה יטלו חלק גורמים מ’יש עתיד וימינה, לרבות בכירים בליכוד.

במפלגת השלטון מסרבים להתרגש מהפרסומים. בהודעה שפורסמה מטעם המפלגה נאמר כי “יוזמות ודיבורים כאלה היו גם ערב הבחירות האחרונות וכולם יודעים איך זה נגמר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.