התכתשות בין השר כץ למשרד האוצר

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, הודיע היום (יום שני) בתגובה לסירובו של משרד האוצר, לאשר את המשך מתן ההנחות לנוסעי רכבת העמק לתקופה נוספת, כי יפנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה להביא את נושא המשך ההנחות לאישור והכרעת הממשלה.

כמי שיזם וביצע את פרויקט רכבת העמק, כנגד התנגדויות קשות, ובמטרה לחבר את תושבי העמק לחיפה ולמרכז, פנה השר כץ לשר האוצר, בדרישה להמשיך את ההנחה לנוסעי רכבת העמק לתקופה נוספת, מאחר ורכבת העמק הוכיחה את עצמה מעל ומעבר לתועלת הישובים ותושבי האזור.

בעקבות החלטת השר כץ, עם פתיחת קו רכבת העמק, לפני כשנתיים וחצי, יכול היה כל נוסע לעלות בתחנות קו רכבת העמק, ולנסוע במשך שלושת החודשים הראשונים, ללא תשלום לכל יעד בארץ. לאחר מכן, ניתנה הנחה של 50% במחיר הנסיעה, לתקופה של שנתיים נוספות, המסתיימת מחר (יום שלישי).

שר התחבורה ציין כי בניגוד לכל התחזיות, כמעט ארבעה מיליון נוסעים נסעו בקו רכבת העמק מאז פתיחתה, לפני שנתיים וחצי. ממוצע הנוסעים השנתי בקו עומד על כ-1.7 מיליון נוסעים והממוצע החודשי מגיע לכ-140 אלף נוסעים בחודש.

לפני כחמש שנים, הצליח השר כץ למנוע את הקפאת שני הפרויקטים המסילתיים החשובים בצפון, רכבת העמק והרכבת לכרמיאל. זאת, בעקבות הקיצוצים שבוצעו בתקציב המדינה. השר כץ הזהיר כי הקפאת הפרויקטים במספר שנים תגרום לאובדן של מיליארדי שקלים שכבר הושקעו.

השר כץ ציין כי הקמת קו רכבת העמק והקו לכרמיאל הם הישג גדול וחשוב עבור כל תושבי מדינת ישראל, המסייע בצמצום פערים חברתיים וכלכליים ומרחיב את אפשרויות המגורים והתעסוקה עבור תושבי מדינת ישראל. כמן כן, הם מקדמים פתרונות דיור מוזלים לכלל התושבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.