התנועה לאיכוה”ש קוראת להעניש את הליכוד: “הפרה בוטה של החוק”

עוד ביקשה התנועה לבטל את רישום מאגר פנקס הבוחרים של הליכוד וימינה, שהשתמשו שתיהן באפליקציה שלגביה נקבע שפוגעת בפרטיות ציבור הבוחרים בישראל.

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (שלישי) לרשות להגנת הפרטיות בדרישה לשקול ענישה והטלת סנקציות מינהליות, בדמות קנסות או העמדה לדין פלילי, על מפלגת הליכוד – בעקבות שימוש חוזר באפליקציית “אלקטור”.

עוד ביקשה התנועה לבטל את רישום מאגר פנקס הבוחרים של הליכוד וימינה, שהשתמשו שתיהן באפליקציה שלגביה נקבע שפוגעת בפרטיות ציבור הבוחרים בישראל.

כזכור, בחודש ינואר פרסמה רשות הגנת הפרטיות את החלטתה לפיה חברת “אלקטור” ומפלגות הליכוד וישראל ביתנו הפרו את חוק הגנת הפרטיות והתקנות מכוחו. בנוסף, לגבי עצם השימוש באפליקציית “אלקטור”, הרשות הדגישה, כפי שכבר הבהירה בהנחיות קודמות שפרסמה, כי חל איסור על שימוש במידע אישי, במקרים בהם לא ניתנה לגביהם הסכמה תקפה ומספקת של האדם עליו המידע נאסף, או מבלי שהוסברו לו מטרות השימושים בו ולמי יימסר.

למרות קביעה זו, פורסם אתמול באמצעי התקשורת כי רשימת הליכוד שבה באופן בוטה להשתמש באפליקציית “אלקטור” לאיסוף מידע והנעת מצביעים פוטנציאלים ביום הבחירות. לפי הפרסומים, גם מפלגת ימינה עשתה כן.

התנועה לאיכות השלטון מדגישה בפנייתה כי סעיף 13(ו) לחוק הגנת הפרטיות מסמיך את רשמת מאגרי המידע להתלות את תוקפו של הרישום באופן זמני או קבוע, או אף לבטל את רישומו של המאגר. כמו כן, סעיף 31א(א)(7) לחוק הגנת הפרטיות קובע, כי מי שמנהל או מחזיק מאגר המשמש לשירותי דיוור ישיר, כמו זה שמחזיקות רשימות הליכוד וימינה, בניגוד להוראות סעיף 17ו לחוק דרכי תעמולה, דינו מאסר שנה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.