התפתחות דרמטית בפרשת לייפר

פרשת מלכה לייפר: פרקליטיה החליטו שלא להמתין לסוף ההליך והגישו ערעור נגד החלטת בית המשפט לקבל את עמדת פאנל המומחים ובקשה לעיכוב ביצוע של ההחלטה להחיל בהליך ההסגרה, טרם מיצוי זכות הערעור • בנוסף, הוגשה בקשה להוספת ראייה חדשה לערעור

 

הבוקר (ד) הגישו עו”ד יהודה פריד וטל גבאי, המייצגים את הגב’ מלכה לייפר ערעור לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים, לפיה נקבע כי לייפר “מתחזה לגבי כושר שיפוטה ויכולת תפקודה והיא כשירה לעמוד לדין”.

בהודעת הערעור, מציינים הפרקליטים את ההחלטה של בית המשפט להפסיק את כל ההליכים נגד לייפר ב-2016 אשר התבססה על יסוד מספר רב של מסמכים רפואיים לצד חוות דעת מפורטות, הן מטעם בתי החולים הציבוריים, הן מטעם פסיכיאטרים פרטיים והן מטעם הפסיכיאטר המחוזי בירושלים, אשר קבעו לאחר בדיקות רבות וממושכות, כי לייפר סובלת ממחלת נפש סכיזואפקטיבית וגם מסוג דיכאון פסיכוטי ואינה כשירה לעמוד לדין”

עו”ד פריד וגבאי מציגים בערעור את העובדה כי למרות חוות דעת פאנל המומחים כי לייפר כביכול מתחזה לחולת נפש – היא מקבלת טיפול תרופתי אנטי פסיכוטי במינון משמעותי העלולות לפגוע בבריאות עד כדי סיכון חיים ומאובחנת, למעלה משנתיים, כחולת נפש על ידי פסיכיאטריים מומחים בשב”ס. וברקע כל זה, סירוב בית המשפט להעדת עדים רלוונטיים כמו מומחי השב”ס.

במקביל, הגישו פרקליטיה של לייפר בקשה לעיכוב ביצוע החלטת בית המשפט על חידוש הליך הסגרתה עד למתן ההחלטה על הערעור שהגישו על כשירותה הנפשית של לייפר.

בנוסף הגישו עורכי הדין פריד וגבאי בקשה להוספת ראיה חדשה בערעור. המדובר במסמך של קצין רפואה ראשי בשב״ס לבא כוחה האזרחי של משפחת לייפר וממנו עולה כי הוא דוחה לחלוטין את החלטת בית המשפט אשר מאמצת את מסקנת הפאנל, לפיה הגב לייפר מתחזה לחולת נפש, וקובע כי הפסיכאריים מטעם שב״ס עומדים מאחורי האבחנה שמדובר בחולת נפש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.