התקנות החדשות: ייאסר להתפלל בבית כנסת – לא תותר תחבורה ציבורית

הממשלה תתכנס היום לדון בתקנות החירום החדשות שיוטלו על אזרחי ישראל לאור העלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה. על פי הטיוטה המסתמנת. אזרחים יוכלו לצאת להתאווררות למרחק של עד 100 מטר מהבית שלהם בלבד. כן יצומצמו סוגי הטקסים הדתיים שאליהם ניתן יהיה לצאת מהבית. תותר יציאה מהבית רק לצורך הלוויה. תיאסר יציאה מהבית לצורך חתונה, טבילה במקווה ותפילה בבית כנסת.

הממשלה תתכנס היום לדון בתקנות החירום החדשות שיוטלו על אזרחי ישראל לאור העלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה.

על פי הטיוטה המסתמנת. אזרחים יוכלו לצאת להתאווררות למרחק של עד 100 מטר מהבית שלהם בלבד. כן יצומצמו סוגי הטקסים הדתיים שאליהם ניתן יהיה לצאת מהבית. תותר יציאה מהבית רק לצורך הלוויה. תיאסר יציאה מהבית לצורך חתונה, טבילה במקווה ותפילה בבית כנסת.

כן יצומצמו סוגי השירותים הרפואיים שלקבלתם ניתן לצאת מהבית וההיתר יהיה רק לקבלת “שירות רפואי דחוף שלא ניתן לדחות”.
יותרו שירותי משלוחים אך ורק של מזון, תרופות ומוצרי הגיינה. תותר פתיחת אך ורק של חנויות לממכר מזון, בתי מרקחת וחנויות שעיקר עיסוקן מוצרי הגיינה (רשתות פארם).

לא תותר נסיעה ברכב פרטי של יותר מאדם אחד – אלא במקרה שבו כל הנוסעים הם מאותו בית מגורים. בתקנות הקודמות מותר היה לנסוע באותו 2 אנשים שגרים בשני מקומות מגורים שונים. בנסיעה במונית תותר הסעה של נוסע אחד בלבד בנוסף לנהג. לא תותר תחבורה ציבורית.

1,656 ישראלים כבר נדבקו בנגיף – כך הודיע הבוקר (שלישי) משרד הבריאות שם ציינו כי מדובר ב-449 מקרים מאומתים חדשים בהשוואה לאתמול בבוקר..

מתוך המקרים שאובחנו עד כה, 31 חולים במצב קשה ו-47 במצב בינוני. ישראלי אחד – אריה אבן ז”ל בן ה-88 מירושלים – נפטר בסוף השבוע. מצבם של 1,528 ישראלים שנדבקו בנגיף מוגדר קל. במהלך אתמול חלה עלייה של 371 חולים, ובערב מספר החולים עמד על 1,442, מהם 29 במצב קשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.