התשובה ההולמת של תושבי עוטף עזה לחמאס

במושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון, בצפון רצועת עזה, נחנך היום מתחם הרחבה חדש ובו 70 מגרשים המיועדים לבנייה עצמית הם מיועדים בעיקר ל”בנים ובנות חוזרים”.

תשובה הולמת לחמאס: במושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון, בצפון רצועת עזה, נחנך היום מתחם הרחבה חדש ובו 70 מגרשים  המיועדים  לבנייה עצמית הם מיועדים בעיקר ל”בנים ובנות חוזרים”.

כל אחד מהמגרשים משתרע על שטח של חצי דונם כל אחד, ששווקו תמורת כרבע מיליון שקלים האחד, והם נמצאים על גבעה הצופה לעבר שכונת בית חנון ברצועת עזה. בכל הבתים שייבנו, שגודלם יגיע ל-170 מ”ר, ייבנו ממ”דים לפי התקן. חלק מתכניות הבינוי כבר עברו אישורים של הועדה המקומית לתכנון ולבניה במועצה האזורית חוף אשקלון. הבניה תחל בשבועות הקרובים.

בעתיד יוקם ביישוב מתחם הרחבה נוסף ועל פי התכנון יהיו ביישוב 500 בתי אב. כיום מתגוררים ביישוב, שהוא אחד הצמודים לגדר המערכת, כ-1,800 בני אדם.

באירוע היום השתתפו יושב-ראש ‘הקרן הקיימת לישראל’ דני עטר,  ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג’ון, מנהלת המנהל לענייני הכפר מטעם משרד השיכון אסנת קמחי,  יושב-ראש אגף הקרקעות בתנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח ויושב-ראש ועד האגודה שמעון סהר.

ראש מועצת חוף אשקלון, יאיר פרג’ון, אמר: “חוזקה של נתיב העשרה הוא חוזקה של תל אביב; השלום עם שכנינו מעבר לגדר יגיע רק אם נדע מה אנו רוצים. ואנחנו בארץ הזאת רוצים להתיישב בה כי אין לנו מקום אחר. דומה שנתיב העשרה עושה זאת בצורה המיטבית והוא משמש  דוגמא ויישוב הראוי להערצה”.

על הכשרת הקרקע להרחבה עמלו עובדי מרחב דרום בקק”ל ובמסגרתה נעשו עבודות להעתקת גדר, נסלל שביל ביטחון,  נבנה כביש היקפי וניטע  יער בין המושב לגבול עם עזה.  אגב, קק”ל היא גם שהכשירה את הקרקע עבור המתיישבים הראשונים בנתיב העשרה , לאחר שפונו מפתחת רפיח שבסיני בעקבות  הסכמי השלום עם מצרים.

מזכ”ל תנועת המושבים ויו”ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור הוסיף “הרחבת 70 מגרשים חדשים, שנמכרו ברובם לבנים חוזרים, כאן במושב הקרוב ביותר לגבול עזה, מראה ומדגישה את חשיבותה של ההתיישבות על הגבול. זה ניצחון הרח והדרך במציאות ביטחונית זו”.

 

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.