פספסתם? צפו בנאום המלא של רה”מ באו”ם

בנאום מושחז פנה ראש הממשלה בפרסית לעם האירני: “אתם חברינו, יום אחד תהיו חופשיים”. רה”מ איים על חמינאי “כל עוד אירן מחפשת את השמדתנו, היא תתמודד עם אויב נחוש”. צפו בנאום המלא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (שלישי) באו”ם בניו יורק, וסיפק כמו שהוא רק יודע את ההצגה הכי טובה בעיר. נתניהו בנאומו פנה לחמינאי במסר תקיף, ושיגר מסר בפרסית לעם האירני “אנחנו בעיצומה של מהפכה אדירה – מהפכה במעמדה של ישראל בקרב העמים”, אמר נתניהו.

“כאן, באו”ם, עלינו לומר את האמת על אירן”, קרא נתניהו בנאומו. “הייתי שגריר באו”ם ואני מכהן שנים רבות כראש ממשלה בישראל אז שמעתי נאומים רבים. אף אחד מהם לא היה יותר נועז ואמיץ מזה שנשא טראמפ היום. הוא קרא בצדק להסכם הגרעין עם אירן ‘מביך’, אני לא יכול להסכים יותר, וזה למה: אירן נשבעת להחריב את מדינתי. בכל יום. אפילו הרמטכ”ל של אירן אמר זאת רק אתמול. היא מנהלת קמפיין כיבוש במזה”ת והיא מפתחת טילים בליסטיים בכדי לאיים על העולם כולו”.

“למגבלות שהוטלו על תכנית הגרעין של אירן יש סעיף שאומר שבעוד מספר שנים המגבלות האלה יוסרו אוטומטית” הזכיר נתניהו, והוסיף “לא בזכות שינוי במדיניות או הפחתת התוקפנות, אלא בשל שינוי בלוח השנה. הזהרתי שכשהתאריך יגיע, צל כבד יוטל על המזה”ת והעולם, כי אירן תורשה להעשיר אורניום בהיקף תעשייתי והיא תעמוד בראש מאגר גרעיני עצום”.

“הסיכון האמיתי הוא לא שאירן תגיע לגרעין בכך שהיא תפר את ההסכם, אלא בעמידה בהסכם”, ציין רה”מ. “בחודשים האחרונים כולנו עדים למידת המסוכנות של אפילו מספר קטן של כלי נשק גרעיניים בידי משטר סורר קטן. דמיינו לעצמכם מאות כלי נשק גרעיני של אימפריה איסלמיסטית שיכולה להטיל אותם בכל העולם. יש כאלה שמגנים על ההסכם וטוענים שהוא יבלום את דרכה לפצצה – זה בדיוק מה שאמרו על ההסכם עם צפון קוריאה, וכולנו יודעים כיצד זה נגמר. למרבה הצער, אם שום דבר לא ישתנה, אותו דבר יקרה עכשיו”.
“אני זוכר את השיחות בהן רבים האמינו שההסכם יהפוך את אירן לחברה אחראית בקהילה הבינלאומית. אני התנגדתי בתוקף. טענתי שכשהסנקציות יוסרו אירן תתנהג כמו נמר רעב ששוחרר ולא תצטרף לאומות, אלא תטרוף אותן אחת אחרי השניה, וזה מה שהיא עושה. אירן מפזרת וילון עריצות וטרור בעירק ולבנון, והיא נשבעת לכבות את אורה של ישראל. אז יש לי מסר לחמינאי – האור של ישראל לעולם לא יכבה. נצח ישראל לא ישקר”.

. “ישראל תגן על עצמה בכל הכוח, העוצמה והנחישות שעומדים לרשותנו”, הזהיר נתניהו. “נפעל למנוע מאירן להקים בסיסים בסוריה, נפעל לסכל את פיתוח היכולות בסוריה ולבנון ואת פתיחת חזיתות טרור חדשות לאורך גבולנו הצפוני. כל עוד אירן מחפשת את השמדתנו, היא לא תתמודד עם אויב נחוש יותר”.

נתניהו שיודע לשווק את המסרים שלו באמצעות גימיקים פנה באופן  ישיר לעם האירני – בפרסית. “אתם לא האויב שלנו, אתם חברינו”, אמר. “יום אחד תשתחררו מהמשטר האכזר שנכפה עליכם. כשיבוא יום שחרורכם, הידידות בין עמינו העתיקים תשגשג פעם נוספת. ישראל יודעת שבהתמודדות עם האיום האירני אנחנו לא לבד. אנחנו ניצבים כתף אל כתף עם מדינות ערביות. עשינו שלום אמיץ עם מצרים וירדן, אני מעריך את נכונותו של א-סיסי לשלום ואני מצפה לעבוד עם מנהיגים נוספים באזור. אנחנו מעוניים ליצור שלום עם כל שכנותינו”.

“עמדתי כאן בשנה שעברה ודיברתי על השינוי המשמעותי במעמד ישראל בעולם”, אמר נתניהו בנאומו. “וראו מה קרה מאז – מאות נשיאים, ראשי ממשלות ושרי חוץ ביקרו בישראל, רבים מהם לראשונה. בשנה האחרונה ישראל היה לי הכבוד לייצג את מדינתי ב-6 יבשות שונות. שנה אחת – שש יבשות. הייתי באפריקה, הייתי באסיה שם אנחנו מעמיקים את יחסינו עם סין ועם ידידינו המוסלמים. באירופה – בלונדון ופריז – שם אנו מגבירים את יחסי הביטחון והכלכלה. והייתי באוסטרליה ורק בשבוע שעבר ביקרתי בדרום אמריקה. אחרי 70 שנה העולם מאמץ את ישראל וישראל מאמצת את העולם”.

נתניהו גיחך כאשר הזכיר בנאומו כי לפינגווינים אין בעיה להבין שישנם דברים שהם שחור ולבן. “אבל כשזה מגיע להחלטות של האו”ם, ההכרה הזו לוקה בחסר”, אמר. “היא לוקה בחסר כשמועצת הביטחון מקבלת החלטות נגד ישראל. זה קרה כשבמאי שעבר היא קיבלה החלטה שביקרה את ישראל על תנאי בריאות ברמת הגולן. זו שערורייה. סוריה הפציצה והרעיבה מאות אלפי מאזרחיה בעוד ישראל סיפקה טיפולי רפואה לנפגעי אותה תופת. אבל את מי ארגון הבריאות העולמית מבקר? את ישראל. האם אין גבול לאבסורד של האו”ם נגד ישראל?”.

לסיום ציין נתניהו קטעים מהמקורות, “מחר בערב יהודים ברחבי העולם יציינו את ראש השנה. זה זמן להרהור ואנו מביטים לאחור בפליאה ומסתכלים לעתיד ולתמורה האדירה של ישראל לכל העמים. כפי שהנביא ישעיהו אמר: ‘ונתתיך אור לגויים להיות ישועתי עד קצה הארץ’. היום, 2,700 שנים לאחר מכן, ישראל הופכת לכוח עולה בקרב העמים וסוף סוף אורה מתפשט ברחבי העולם להביא אור לכל קצוות תבל. שנה טובה מישראל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.