ועדת הכספים אישרה: פטור ממס לראה”מ

ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח”כ זוהר למתן פטור ממס לרה”מ על הוצאותיו. חברי הכנסת מהמחנ”צ הודו בדיון: עקרונית הצעת החוק ראויה

ועדת הכספים אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק שהגיש ח”כ מיקי זוהר לפטור ממס לתשלומים ושירותים הניתנים לראש הממשלה לקריאה ראשונה. ח”כ מיקי זוהר; “החוק נועד להגן על שכר ראש הממשלה ושכרו של כל ראש ממשלה שיבוא אחריו. החוק חל על נשיא המדינה ואין סיבה שלא יחול על רה”מ ובמדינת ישראל שכרו של ראש הממשלה ידרדר ל13 אלף ש”ח. רה”מ עובד 365 ימים בשנה לטובת המדינה ויש לפטור אותו ממס על הוצאותיו. באופן מקצועי וללא פוליטיקה ראוי לשמור על כבוד רה”מ ומעמדו. ללא קשר למפלגה בראשה הוא עומד”. יש לציין כי גם חברי הכנסת מיקי רוזנטל וח”כ מיכל בירן מהמחנה הציוני אמרו כי הצעת החוק ראויה בעיקרון אך סייגו כי העיתוי אינו ראוי. נציגת משרד המשפטים אמרה בדיון כי ההצעה מעוררת קשיים משפטיים והציעה פתרון של גילום מס.

ח”כ מיקי זוהר תקף בחריפות את חברי הכנסת מהאופוזיציה שגינו את הצעת החוק: “מושחתים נמאסתם” קרא ח”כ זוהר לח”כ רוזנטל “יור המפלגה שלך אבי גבאי יושב עם טייקונים ודן איתם על שכר ואחר כך הולך לשר האנרגיה ומבקש לא לגעת במתווה הגז. ח”כ יחימוביץ עושה קידום להליכים משפטיים לטובת מקורב שלה, בועדה לביקורת המדינה. גם אנחנו יודעים לצעוק מושחתים נמאסתם”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.