ועדת השמונה של אגו”י: “פילוג מ’דגל’ בערים מסוימות – ישפיע על ערים אחרות”

בהודעה שפרסמו הבוקר ועדת השמונה של סיעת אגו”י, הביעו חברי הועדה דאגה מהלך הרוח המנשב מכיוונה של מפלגת ‘דגל התורה’, עם מסרים המצביעים על כוונה לפלג את השורות

עיתוני אגו”י, המודיע והמבשר, פרסמו הבוקר את הודעת ועדת השמונה של אגודת ישראל, בראשיתה “הביעו קורת רוח מרובה לנוכח בשורת האחדות שמביאה התנועה לקראת הבחירות”.

חברי הוועדה צוטטו ביומונים כאומרים כי “בכח האחדות נוכל להגיע להישגים גדולים יותר, ולמלא את שליחותינו על הצד הטוב ביותר”.

אלא שלא הכל ורוד. “לצד קורת הרוח מהאחדות בתוך סיעת אגודת ישראל”, נכתב בהודעה, “הביעו חברי ועדת השמונה דאגה מהלך הרוח המנשב מכיוונה של מפלגת ‘דגל התורה’, עם מסרים המצביעים על כוונה לפלג את השורות ולהגיע לבחירות בחלק מהרשויות המקומיות ברשימה נפרדת”.

אגודת ישראל אף הביעה בדברים איום מפורש. “חברי הוועדה הבהירו, כי פילוג בין אגודת ישראל ודגל התורה בערים מסוימות, עלול להשליך גם על ערים אחרות, מה שיביא לפגיעה בכוחה של האחדות הנדרשת בעת הזאת בין כלל נציגי הציבור החרדי, מתוך אחריות ומחויבות לקידוש שם שמים ולא למחלוקות מיותרות חלילה”.

לצד זאת, חברי הועדה “הביעו תקווה עמוקה, שבשורת האחדות בתוך שורותיה של אגודת ישראל תתרחב גם מחוצה לה, ושעד למועד הגשת הרשימות תהיה הסכמה מלאה עם דגל התורה, שתאפשר להתמודד לבחירות ברשימות משותפות”.

עוד טענו, כי “ערים בהן קיימת נציגות של שתי הסיעות, לא חלו שינויים של ממש בהרכב האוכלוסיה החרדית, באופן שיצדיק שינויים ביחסי הכח בין הרשימות, או לחלופין ריצה ברשימות נפרדות”.

על המחלוקת בירושלים בין דגל לאגודה, כתבו כי “בכל זאת הצענו לדגל התורה להשוות את מספר הנציגים במועצת העיר ירושלים, כך שיהיה שוויון מלא בין שתי המפלגות. עד כה קיבלנו בתגובה רק הודעות המדברות על פילוג”.

כאן קראו באגודה ל’דגל התורה’ “לתמוך במלוא הכח במועמדה של אגודת ישראל לראשות העיר, הרב יוסף דייטש, אשר נקרא אל הדגל על ידי חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, ונבחר על ידם לייצג נאמנה את הציבור בחרדי בתפקיד ראש העיר ירושלים”.

בדברי הועדה נכתב כי “אחרי הסבל שעבר על הציבור החרדי בירושלים בעשר השנים האחרונות, וביתר שאת בשכונות המעורבות, הגיע הזמן שנאחד כוחות בירושלים כדי להביא בשורה לציבור החרדי ולכלל תושבי העיר. הרב דייטש מגיע לבחירות כשבאמתחתו ניסיון עשיר במועצת העיר, והישגים רבים לטובת כלל הציבורים בירושלים רשומים על שמו”.

עוד נמסר כי “חברי הוועדה הדגישו כי מטרתו של כל יהודי ירא שמים, על אחת כמה וכמה של רשימת אגודת ישראל, היא לקדש שם שמים, ולהאהיב את התורה הקדושה ומצוותיה על הבריות, וזוהי המטרה העליונה שקודמת לכל שיקול אחר.

“בכח האחדות נוכל להגיע להישגים גדולים יותר, ולמלא את שליחותינו על הצד הטוב ביותר”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.