ועדת ה-8 קוראת לאחדות: “אין סיבה לפילוג בירושלים”

בישיבת וועדת ה-8 של אגו״י הזהירו הנוכחים כי להחלטה אפשרית של ׳דגל׳ לרוץ בנפרד בירושלים תיהיה השלכות משמעותיות על הקשר בין הסיעות בכל רחבי הארץ

קול ברמה מדווח כי בישיבת וועדת ה-8 של אגו״י הוחלט לצאת בקריאה לדגל התורה ללכת באחדות ולפרסם אף ידיעה ברוח זו בביטאוני החסידות. לדברי הנוכחים: ״יש הסכמה עקרונית לשוויון ברשימה בי-ם ואין סיבה אמיתית לפילוג שם או בכל מקום אחר״

על פי הדיווח של ישראל כהן בקול ברמה בישיבת וועדת ה-8 של אגו״י הזהירו הנוכחים כי להחלטה אפשרית של ׳דגל׳ לרוץ בנפרד בירושלים תיהיה השלכות משמעותיות על הקשר בין הסיעות בכל רחבי הארץ.

בשבוע שעבר נועדו לפגישה שניה חברי וועדת ה-8 של אגודת ישראל. בפגישה השתתפו סגן השר יעקב ליצמן חנוך זייברט ויוסל קופרברג מהסיעה המרכזית, סגן השר מאיר פרוש ויוסי דייטש מסיעת שלומי אמונים שמעלקא הלפרט ויענקי טסלר מהסיעה המאוחדת (ויז׳ניץ) וחכ ישראל אייכלר וראובן ברייש נציגי חסידות בעלזא.

על פי הדיווח של ישראל כהן ב׳קול ברמה׳: ישיבת וועדת ה-8 של אגו״י דנה ב-2 נושאים נפיצים. הראשון: דרישה מדגל התורה לרוץ ברשימה משותפת יחד עם אגודת ישראל למועצת העיר בב״ב. לטענת אגו״י המחויבות של החסידים לתמוך בראש עיר מ׳דגל׳ תלויה בכך שיקיימו את ההסכם וירוצו יחד למועצה.

לדבריהם, קיימים שני סעיפים בהסכם האחד שאגודת ישראל תתמוך במועמד דגל התורה לראשות העיר והשני שיש לרוץ יחד ברשימה משותפת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.