זהו יום הבוחר: הקלפיות ברחבי הארץ נפתחו

בשעה 22:00 יפורסמו תוצאות המדגמים ■ נתניהו: “לא תהיה ממשלת אחדות עם השמאל בראשות העבודה”

חירות 2015 יצאו לדרך: 5.8 מיליון בעלי זכות הצבעה יוכלו לממש את זכותם הדמוקרטית ולבחור היום את ראש הממשלה הבא של ישראל ולהשפיע על הרכב הכנסת ה-20.

למעלה מ-10,000 הקלפיות ברחבי הארץ נפתחו הבוקר בשעה 7:00 ויינעלו בשעה 22:00. התוצאות הרשמיות יפורסמו ביום ה’, אולם כבר הערב עם סגירת הקלפיות ופרסום מדגמי הטלוויזיה בשעה 22:00, ניתן יהיה לדעת כיצד תראה הכנסת הבאה.

אמש הודיעה ציפי לבני כי היא מוותרת על הסכם הרוטציה עם יצחק הרצוג במטרה להגדיל את הפער מהליכוד. עדיין לא ברור כיצד המהלך ישפיע על הבוחרים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר כי “רבים שואלים אותי למי אתקשר ראשון אחרי הבחירות. הטלפון הראשון יהיה למרים פרץ והטלפון השני יהיה לנפתלי בנט כדי להתחיל בהקמת ממשלה של המחנה הלאומי. לא תהיה ממשלת אחדות עם השמאל בראשות העבודה.

יו”ר הבית היהודי נפתלי בנט אמר בקלפי: “זה היום שלנו. זה היום של מי שאוהב את ארץ ישראל, זה היום של מי שאוהב את הדגל שלנו, זה היום של מי שאוהב את המדינה שלנו, זה היום שלנו. היום ישראל מרימה את הראש. חבר שלי אורי אורבך ז”ל חסר לי הבוקר. הוא אמר פעם: ‘הבית היהודי הוא לא גשר שדורכים עליו, אלא גשר שמתחברים ממנו’. ועם ישראל הולך להתחבר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.