למה עיצבנה איוונקה טראמפ את האמריקאים?

תגובות קשות כנגד ביתו של נשיא ארה”ב

איוונקה טראמפ ביתו של נשיא ארה”ב השיקה קמפיין למען המובטלים תחת הכותרת “מצאו משהו חדש”, כאשר הרעיון שעומד מאחורי זה הוא שהמובטלים ימצאו עיסוק חדש לנוכח גל הפיטורין הגדול בארה”ב.

איוונקה אמרה: “עכשיו, בגלל הקורונה, אנשים צריכים, למרבה הצער, במקרים מסוימים ללמוד מיומנות חדשה. זו הזדמנות עבור אותם אנשים לעשות הסבה מקצועית ולשנות מסלול”.

הקמפיין של טראמפ זכה לביקורת חריפה ברשת, בעיקר בגלל הכותרת שלו. רבים מהגולשים טענו כי מדובר בצירוף מילים פשטני מכדי לתאר את גודל המשבר הכלכלי ומספר המובטלים הגואה בשל מגפת הקורונה.

באפריל מספר האנשים שאיבדו את עבודתם הגיע לשיא – 20.5 מיליון בני אדם.

בכל שבוע עדיין נרשמים יותר ממיליון מובטלים חדשים. כעת, כשמדינות רבות נאלצו להקפיא את תוכנית היציאה, וחלקן אף מטילות מחדש הגבלות, לצד קמעונאים וחברות שהודיעו על פשיטת רגל או סגירת חנויות, גובר החשש מגל פיטורים חדש.

איוונקה זכתה לגל ביקורות קשות ברחבי הרשת שטענו שאחת כמוה שלא ידעה מחסור מימיה אינה מבינה לנפש המובטלים ומדובר בהתנשאות לשמה.

התגובות נעו בין: “באיזה עולם היא חיה?”, “עצוב שאת חושבת שאת מעוררת השראה”, “האם אי פעם הייתה לך עבודה? אחת שלא קיבלת מאבא שלך?” ל “לא לכולנו יש אבא שיכול לסדר לנו משרת יועץ בבית הלבן, יחד עם בן הזוג” ו”איזה רעיון גאוני, לשנות מקצוע! איך לא חשבתי על זה קודם”.

טראמפ השיבה: “היוזמה הזו עוסקת בניסיון לאתגר את הרעיון שלימודים של שנתיים וארבע שנים במכללה הם האפשרות היחידה לרכוש את הכישורים הדרושים להבטחת תעסוקה. העבודה הזו מעולם לא הייתה דחופה יותר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.