“זו תהיה מלחמת הצפון האחרונה”

האלוף יואל סטריק התייחס היום (שני) בוועידת המשפיעים של ערוץ החדשות למתיחות בסוריה וליכולות של חיזבאללה

מפקד פיקוד צפון, האלוף יואל סטריק התייחס היום (שני) בוועידת המשפיעים של ערוץ החדשות למתיחות בסוריה וליכולות של חיזבאללה. “אנחנו מ-2006 משקיעים בכוח המחץ היבשתי שלנו, ביכולות האוויריות וההגנתיות. אם זה יגיע לכדי מפגש, חיזבאללה ירגיש את נחת זרוענו. זו לא תהיה מלחמת לבנון השלישית, אלא אני מקווה – מלחמת הצפון האחרונה”, אמר סטריק.

הוא טען כי קיים סיכוי להתלקחות בגזרה הצפונית. “על כל קילו חומר נפץ לא מדויק שיעוף על מדינת ישראל, יעופו טונות של חומר נפץ מדויק על יעדים של חיזבאללה”, איים סטריק. על העורף הישראלי אמר כי “העורף איתן, הוא לא בלתי פגיע אבל אני סבור שהוא יחטוף ונוכל להפרעה התפקודית”.

על אירן אמר האלוף. “יש להם הרבה פחות ממה שתכננו שיהיה להם, כולם זוכרים את הבוקר של ה-10 בפברואר שאיבדנו מטוס וביצענו שורה של פעולות לאחר מכן. האירנים התכוונו להגיב מיד, בפועל לקח להם שלושה שבועות שלימדו על הפער בין הדיבורים לבין היכולות. כדי לפגוע בישראל צריך יכולת”.

על ההפצצות בסוריה בחודשים האחרונים רמז האלוף כי. “זה לא סוד שמדינת ישראל פועלת על מנת להגן על האינטרסים שלה שלא תהיה התבססות אירנית בסוריה. כדי להשיג את זה אנחנו פועלים כל לילה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.