זחאלקה וגל בעימות סוער על הר הבית: “יהיה פה דם” (וידאו)

ישיבת ועדת הפנים שדנה בעליית יהודים להר הבית התפוצצה לאחר ויכוח שהתלהט בין חברי הכנסת המשתתפים. יו”ר ועדת הפנים, ח”כ דוד אמסלם: “זו לא הצגה פה, אני נועל את הדיון”.

ישיבת ועדת הפנים והגנת הסביבה התפוצצה היום לאחר דיון סוער בהצעות לסדר של חברי הכנסת ינון מגל (הבית היהודי) ומיקי מכלוף זוהר (הליכוד) בנושא האפליה נגד יהודים העולים להר הבית.

 

 

ח”כ ינון  מגל אמר כי ”הדיון נובע מהמצב הבעייתי בהר הבית, בו יהודים רוצים להתפלל ולא יכולים לעשות זאת. זכותם של יהודים להתפלל על ההר והמטרה הראשונה שלנו צריכה להיות שמירה על סדר ולאפשר ליהודים לעלות בשקט ובחופשיות. אני מצפה מהמשטרה שתרחיק את המורביטאט מיידית ואפילו לצמיתות מההר. האכיפה צריכה להיות חד משמעית”.

 

ח”כ זוהר אמר כי הוא ”מכבד את האסלאם ומבקש שיכבדו את דתי חזרה ויאפשרו למי שרוצה להגיע למקום הקדוש לו. זה אבסורד שבמדינה שלך לא מתאפשרת לעשות פעולה מינימאלית כלפי הקדוש ברוך הוא. יש חשש אמיתי לחופש הדתי שלנו באזורים הקדושים לנו”.

בשלב הזה התלהט הדיון כאשר ח”כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) אמר כי הוא ”מצר על הניצול הציני של ועדת הפנים. אתם מעלים את הסוגיה בפעם ה-16 בשנה וחצי האחרונות. הדברים נאמרו כבר ונחרצו המשטרה וכוחות הביטחון החליטו שהמצב הנפיץ צריך להסתיים ויש להחזיר את המצב לקדמותו, לסטטוס קוו”.

 

”אנחנו על סיפו של חודש הרמדאן, הוויכוח תמיד לגיטימי אבל העיתוי של הדיון אומלל”, טען בהלול. ”הוא מכניס לסחרור ולספינים את כל העוסקים בנושא”.

כאן ח”כ מגל התפרץ לדבריו ומחה, “ולתת למשוגעות עם המסכות על הפנים להמשיך להתפרע?” ח”כ ג’מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) הגיב ”אנחנו נדרשים מדי כמה זמן לדיון שנועד לשנות את הסטטוס קוו. הנושא רגיש ויש פה פירומאנים שרוצים לקבל כותרות על הפטריוטיות שלהם. גדולי הרבנים מתנגדים לנושא והם מונעים בכך אסון גדול”.

 

”אין בעיה לבקר באל-אקצה אם אלו לא ביקורים פרובוקטיביים, בהצהרה שבאים לחלק את אל-אקצה. זה לא יהיה. אתם אומרים שהמוסלמים יסכימו אבל הם לא יסכימו לעולם. מי שמנסה לעשות את זה בכוח שופך דם. אנחנו נגד שפיכות דמים”.

כאן  הזדעק גל, ”אתה מאיים? הנה הטרור. מי פה הריבון? הר הבית לא כבוש, הוא משוחרר והוא שלנו. חצוף, אל תאיים עלינו בדם. מי אתם בכלל? זה שלנו ולא תשנו את ההיסטוריה. הר הבית בידינו צריך להיות הלכה למעשה”.

ח”כ זחאלקה לא נותר חייב וצעק לעברו: “גס רוח”. זאחלקה צעק ליהודה גליק ”שפכת הרבה דם” וקרא ליו”ר ח”כ אמסלם: “תגן עליי מפני פאשיסטים” ח”כ גל דרש “להוציא את המחבל מפה”.

הח”כים הערבים דרשו מח”כ גל לחזור בו. והוא השיב “לא חוזר בי. אל תהלכו איימים בטרור. אתם יכולים לפנות לוועדת האתיקה. את ההצגות ואת הטרור שלכם תעשו ברמאללה, לא פה”.

יו”ר הוועדה אמסלם החליט לנעול את הדיון לאחר שחרג מהנהלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.