זעם רב: מרפסת הכהנים שנבנתה בהוראתו של זקן הפוסקים עומדת בפני סכנת הריסה

זעם רב שורר בקרב היהדות החרדית בארץ ובעולם כולו עם החלטת הרשויות להוציא צו הריסה כלפי מרפסת הכהנים הסמוכה לציון הרשב”י זיע”א במירון שהוקמה לפני שנים רבות בהוראתו הישירה של זקן הפוסקים וראב”ד ה’עדה החרדית’ מרן הגאון רבי משה שטרנבוך שליט”א יחד עם שאר חברי הבד”צ שליט”א.

זעם רב שורר בקרב היהדות החרדית בארץ ובעולם כולו עם החלטת הרשויות להוציא צו הריסה כלפי מרפסת הכהנים הסמוכה לציון הרשב”י זיע”א במירון שהוקמה לפני שנים רבות בהוראתו הישירה של זקן הפוסקים וראב”ד ה’עדה החרדית’ מרן הגאון רבי משה שטרנבוך שליט”א יחד עם שאר חברי הבד”צ שליט”א.

הסיפור התרחש לפני שנים רבות כאשר ראב”ד ה’עדה החרדית’ מרן הגאון רבי משה שטרנבוך שליט”א הגיע להתפלל באתרא קדישא מירון, לתפילה התלווה יו”ר ארגון ‘קדמונינו’ הרב מרדכי יצחק ליכטנשטיין אשר פועל רבות למען קברי הצדיקים.

זקן הפוסקים שהגיע למקום בדיוק בערב ראש חודש תמה מדוע כה צפוף בהיכל הציון של רשב”י זיע”א ומדוע לא מרחיבים קצת. הרב ליכטנשטיין אמר כי האופציה היחידה להרחיב הוא להקים מרפסת היכן שמסתיים רחבת הציון.

וכך, ראב”ד ה’עדה החרדית’ יחד עם יו”ר ארגון ‘קדמונינו’ סיירו במקום במשך שעה ארוכה כשבסיומו אמר לו הגר”מ שטרנבוך שליט”א שהוא נותן לו אור ירוק למהלך הרחבת הציון על ידי הקמת מרפסת מיוחדת שתעניק עוד מרחב להמוני הבאים למקום במהלך השנה כולה.

המשימה הייתה מורכבת במיוחד זאת לאור העובדה שמנהל אתר הציון דאז לא חבב, בלשון המעטה, את העבודות שנעשו במקום על ידי גופים שונים באותם הימים. וכך, בהיערכות חסרת תקדים הביאו מהנדס בעל שם ומקצועי בכדי להקים במקום את התשתיות להקמת המרפסת, הכוללת חפירה לצורך העמדת מוטות הברזל.

מיד לאחר מכן הגיעו הממסגרים שהושכרו ובניהולו של הרב בן ציון קופרשטוק ז”ל הם הקימו במקום את המרפסת על ידי פלטות ברזל רחבות שהוכנו מבעוד מועד. וכך הצליחו להקים את המרפסת שברבות הימים זכתה לשם ”מרפסת הכהנים” דבר שמשמש כ- 14 שנים לתורה ולתפילה את המוני המתפללים 24 שעות ללא הפסקה.

לצורך אישור זימן לאחר הקמת המרפסת יו”ר ארגון ‘קדמונינו’ את המהנדס בטיחות אשר הגיע למקום ואף אישר את המבנה שהוקם. לאחר מכן הוקמו במרפסת מספר שטיבלא’ך אשר עד היום משמשים כמקום לתורה ולתפילה במשך כל שעות היממה לאורך כל ימות השבוע כאשר חדרי התפילה הללו גורמים להפחתת העומס בהיכל הציון עצמו.

מיד לאחר הקמת המרפסת חל ל”ג בעומר, כוחות המשטרה הגיעו מספר ימים קודם לכן בכדי להיערך להילולא הגדולה ושמחו לראות שהוקם מרפסת במקום בכדי שישמש כנתיב מילוט בשעת הצורך חלילה, מפקדי המשטרה העירו כי צריך פתח מילוט נוסף, ואכן תקופה לאחר מכן הוקמה גרם המדרגות המובילות מהמרפסת לרחבת חסידות תולדות אהרן.

בסמוך לל”ג בעומר האחרון הזמינו חברי וועדת החמישה עוד מהנדס למקום אשר ביקש לתקן כמה מקומות, כאשר מיד לאחר מכן הכל תוקן. המהנדס אף כותב במכתבו כי לאחר התיקונים המרפסת הינה במצב יציב וחזק ואין כל סכנה על מבקרי המתחם ועל הציבור שעובר מסביב “והנני מאשר את שימוש במרפסת ללא הגבלת אנשים”.

בחודשים האחרונים לאחר שתורם מסוים הביע את רצונו לחדש ולשפץ את כל השטיבלא’ך במרפסת הכהנים נכנס הרב ליכטנשטיין לגורמים המנהלים בכדי לקבל את האישורים הנצרכים. אלא, שהם אמרו כי אין לכך אישור מהנדס ועל כן הם לא מסכימים לעשות כל שיפוץ או שינוי במרפסת.

כעת, תקופה לאחר מכן הורו הרשויות להוציא צו הריסה למרפסת הכהנים אשר משמשת את רבבות העולים לציון ואשר נבנתה על ידי ראב”ד ה’עדה החרדית’ מרן הגאון רבי משה שטרנבוך שליט”א, חברי הבד”צ שליט”א ורבנים נוספים מכל העולם אשר תמכו ועודדו את היוזמה המבורכת.

גורמים המעורים בפרטים זועמים על גורם בהנהלה אשר רק בשל אסון מירון שהתרחש בליל ל”ג בעומר האחרון הוא מנסה להראות כביכול שהכל תקין ומאושר במתחם, ועל כן הוא תפס קרבן את כבשת הרש ודאג לפעול לצו הריסה למקום למרות שישנם את כל האישורים הנצרכים על ידי מהנדסי בטיחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.