חברי השדולה למען סטודנטים והשכלה גבוהה בכנסת: “לדאוג בהמשך טיפוח מסגרות לימוד ייחודיות לחרדים”

חברי הכנסת בועז טופורובסקי ושמעון אוחיון, חברי השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה בכנסת בביקור שערכו בשבוע שעבר בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים אמרו כי “יש להמשיך ולטפח מסגרות לימוד ייחודיות לציבור הדתי והחרדי”

במהלך הביקור סיירו האישים ברחבי הקמפוס ובכיתות הלימוד וקיבלו סקירה על שלושת הקמפוסים של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה, מסלולי הלימוד השונים והייחודיות של המוסד במגוון האוכלוסייה וחיי הסטודנט. בנוסף, הוצגו בפניהם מספר חסמים בירוקרטים המעכבים את המוסד דוגמת אישור המל”ג למסלולי לימוד פרא-רפואיים, הקיצוץ בתקציבי הישיבות ועוד.

חברי השדולה התפעלו לגלות דברים רבים שלא ידעו על המכון קודם לכן, וציינו כי יש להמשיך ולטפח מסגרות לימוד ייחודיות דוגמת אלה הקיימות במוסד לציבור הדתי והחרדי בישראל. בסיום הביקור הבטיחו השניים ולפעול ולעזור בקידום נושאים אלו ונושאים נוספים, על מנת להמשיך ולהצעיד את בית הספר הגבוה לטכנולוגיה קדימה.

חה”כ בועז טופורובסקי אמר כי “השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה התרשמה מאוד מהלימודים במכון לב על שלוש שלוחותיו”, והוסיף כי: “מערך הלימודים לגברים חרדיים ולנשים חרדיות מרשים ובעל חשיבות גבוהה לעתיד המדינה ולשילוב כלל אזרחיה במעגל העבודה. העלו בפנינו מספר נושאים וחסמים העומדים בימים אלו על הפרק ונפעל יחד כשדולה על מנת להביא אותם על פתרונם. מדובר באוכלוסייה אשר צמאה להשכלה ועלינו לעשות כל שביכולתנו לספק צמא זה”. אמר לסיום.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יסוד היסודות וחכמת החכמות לדעת שכל יהודי שיושב ועוסק בתורה, עושה על ידי לימודו הרבה יותר ממה שכל הצבאות בעולם ביחד לא מסוגלים לעשות. כשמשה רבנו קיבל את התורה בהר סיני מהקב”ה, קיבל את תורה שבכתב ותורה שבעל פה, בתורה שבעל פה נאמר, שיהודי שעוסק בתורה, שתורתו אומנותו, הוא פטור ממיסים ומכל עבודות העם, כגון ללכת לצבא בימנו, לכן אם יש לחרדים מספר קטן של תלמידי ישיבה לא כ”כ מוצלחים, זה לא אומר שכל בחורי הישיבה הם כאלו, ושצריך לסגור את הישיבות ולגייס את בחורי הישיבה לצבא השמד הציוני העמליקים, בגלל כמה תלמידים לא כ”כ טובים אי אפשר להכליל את כולם, ועוד גם לחרדים מותר מידי פעם לצאת מהישיבה ואו מבתיהם, ולהלך מפעם לפעם ברחובה של עיר, כמובן רק במקומות שיש הצניעות הנכונה, בדיוק מה אתם הרשעים ההטלריסתים רוצים, שכל היום הם יהיו סגורים בתוך ארבעה קירות? למה? אין שום סיבה לכך.

  עם ישראל חייבים שיהיה בהם תלמידי חכמים אמיתים. וזה יותר חשוב מהצה”ל בא”י, בגלל מיעוט דמיעוטא של בחורים לא כ”כ מוצלחים אין צורך להעניש את כל בחורי הישיבה. עם ישראל חייבים חיילים רוחניים. הלוואי וכל עם ישראל ישבו ויעסקו בתורה יומם ולילה. עם ישראל, חייבים שיהיו בהם תלמידי חכמים.

  חלק גדול מאלו הרוצים לגייס את תלמידי הישיבות היקרים, עושים זאת מתוך שנאה עמליקי והמן שיש להם לאנשים השומרים תורה ומצוות, הם לא מזרע ישראל, הם אינם יכולים לראות בני אדם ששומרים תורה ומצוות ומצליחים בחיים של אושר ועושר, בית המקדש השני חרב בשל שנאת חינם כידוע לכם, עם ישראל, היום גם חייבים שיהיו בהם הרבה תלמידי חכמים. תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם.

  האמירות של שונאי ישראל, באים מתוך שנאה, שנאה משום שהם לא מזרע ישראל, הם גילגולים מרשעים גדולים מדור המבול ומדור הפלגה וכו’, כופרים גמורים בשם ובתורתו, אין להם שום שמץ של נשמת ישראל, גילגולים של גוים גמורים, גילגולים מאותו איש ימ”ש, ומתוך ליצור עוד שנאה והרס בעם ישראל, לגרום למלחמת אחים, ולא מתוך רצון להוכיח. משה רבנו גאל אותנו מפרעה, מי יגאל אותנו מהממשלה הארורה הזו? רק הלומדי תורה!!!

  בשביל כל השטויות שהם רוצים המדינה שופכת ים של כסף לאשפה, אבל להוריד את יוקר המחיה? מה פתאום. תאכלו את הלב, אלו שנמצאים בממשלה, יש להם הכל, הם לא מרגישים חוסר כל שהוא, שהאזרחים יעבדו, אבל לקבל משהו בחזרה מהמדינה, חחחחחחח, אתם רק תעבדו ורק תעבדו, אתם עבדים בלבד, ולא תקבלו כלום בתמורה מהמדינה. הממשלה ושריה חושבים שיחיו על חשבונכם עם התנאים הכי טובים שיכולים להיות. אבל תראו בסוף שהקב”ה מצילינו מידם…….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב