חברי מועצה מאשדוד נגד חתימת הסכם הגג

רגע לפני חתימת הסכם הגג בעיר אשדוד , פונים חברי מועצה ותושבים בעיר לביטול החתימה עד שפרטי ההסכם יגעו לאישור חברי המועצה, לטענתם ראש העיר רואה בטובתם של החרדים

אם חשבנו שהציבור החרדי יכול לנוח עד שיאשרו לו אלפי דירות בעיר אשדוד, וזאת בעקבות פעילותם של השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן שדאגו בסבב האחרון להקצאות לציבור החרדי בעיר אשדוד.

ביום ראשון הקרוב אמור להיחתם ההסכם לפיו העירייה תאשר כל שנה 3000 אלף יחידות שבתוכם אוחזים גדולים יוקצו לציבור החרדי כפי שסוכם.

אך מסתבר שיש כאלה שלא רואים בעין יפה את הניסיון “לשנות את פניה של העיר מן הקצה לקצה” ולשכן בה תושבים חרדים, חברי המועצה מהעיר אשדוד שלחו באמצעות משרד עורכי הדין תדמור ושות׳ פרופ׳ יובל לוי ושות׳ מכתב לח”כים, לשר הבינוי והשיכון וגם ליועץ המשפטי בו הם מפרטים באריכות את דאגתם לעתידה של העיר בכך שאינה מתאימה לבניית אלפי יחידות דיור ובמיוחד לציבור החרדי, הקצאה שיוצרת אפליה לטענתם.

עוד הם מציינים  כי “נראה שלנגד עיניו של ראש העיר עומדת בראש ובראשונה טובת ציבור אחד והוא הציבור החרדי. וכי האישור להסכם התקבל הרחק מעיני הציבור ובדרך שהתיאור ‘מחטף’ עושה עימה חסד, ומהווה הפרה בוטה של כללי מנהל תקין”

במכתבם מציינים כי “ההסכם הוא רעידת אדמה ממש” ומציינים כי אם לא תתקבל פנייתם לבטל את טקס חתימת ההסכם ייאלצו לפנות לבית המשפט שיתערב בעצירת המהלכים בעיר.

חלק ממכתב הפניה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.