חברת החשמל לקראת מזג האוויר הצפוי בימים הקרובים

בעקבות שינויי מזג האוויר הקיצוניים , עם הגשם הראשון , חברת החשמל ערוכה לחורף ומתריעה : אין אפס הפרעות ברשת החשמל במזג אוויר סוער.

האבק שהצטבר על רשת הולכת החשמל בעקבות ימי הקיץ החמים ואחרי תקופת היובש החריגה של השבועות האחרונים , עלולים לגרום להפרעות באספקת החשמל מיד עם הגשם הראשון .

חברת החשמל נערכת לשינוי הצפוי במזג האוויר ביום חמישי, 25.10, על פי התחזיות המטאורולוגיות ומתריעה מראש כי תקופת היובש החריגה של השבועות האחרונים, יחד עם האבק על רשת הולכת החשמל, בשילוב עם הגשם הראשון עלולים לגרום להפרעות נקודתיות באספקת החשמל.

עם רדת הגשם הראשון, השילוב של המים עם האבק שהצטבר על רשתות החשמל עלולים לגרום לקצרים בקווי המתח הגבוה והעליון. זאת מכיוון שהשילוב יוצר בוץ עם מינרלים המגבירים את המוליכות החשמלית של המים.

חברת החשמל נערכה במהלך החודשים האחרונים לשינויים הצפויים במזג האוויר , החברה ביצעה עבודות חיזוק ותחזוקה , שטיפת קווים ,וכן עבודות נרחבות של גיזום וכריתה. יחד עם זאת בחברה מבקשים להדגיש כי “אין אפס תקלות בחשמל” . החברה תפעל בכוננות מלאה , ע”פ הצורך , של צוותי עבודה וציוד כבד הכולל במות הרמה ומנופים ליציאה מידית לשטח. נציין כי לקראת החורף התבצע תיאום והידוק הקשר עם רשויות מקומיות , גורמי החירום וגורמים ממשלתיים נוספים. בנוסף, חברת החשמל מתגברת בימים אלו את מוקדי השירות 103

חברת חשמל מבקשת להדגיש כי על אף ההיערכות המקדימה הנרחבת, במקרה של רוחות עזות הן עלולות לגרום לקריסת עצים, פגיעת ענפים וחפצים שונים ברשתות החשמל ולגרימת נזק שיגרום להפסקות באספקת החשמל. מחברת החשמל מבקשים מהציבור להיות סבלניים וערניים ולדווח מידית על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל. במקרה של פגיעות ברשת החשמל, קריעת חוטים או כל מפגע אחר, הציבור יכול לפנות לחברה דרך מרכזי השירות 103, יישומון חברת החשמל, דף הפייסבוק, אתר האינטרנט של החברה, שירות הודעות מסרון למספר 0557000103.

בחברה שבים וקוראים לציבור לשמור על כללי בטיחות בסיסיים:

• אין לגעת בחוטי חשמל קרועים עקב סכנת התחשמלות- ולדווח על כך מיידית למרכז השירות 103 או למוקד משטרת ישראל 100, או באמצעות האפליקציה של חברת החשמל בטלפון הסלולארי או בעמוד הפייסבוק של חברת החשמל.

• בחברת החשמל מבקשים מהציבור להסיר ולפנות מגגות או ממרפסות חפצים העלולים לעוף בעקבות משבי הרוח החזקים ולפגוע במעופם בקווי חשמל סמוכים.

• אם מבחינים בעצים או עמודים שאינם יציבים ועלולים ליפול, או ענפים שעלולים לגעת בחוטי חשמל, יש להודיע למוקד העירוני 106 או למרכזי השירות 103 של חברת החשמל גם באמצעות האתר והאפליקציה .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.