חברת החשמל שלחה חשבונית עס 2 מיליון למשפחה בראש העין

יפית ומשפחתה מראש העין קיבלו במייל את חשבון החשמל שלהם מהחודשים האחרונים. על צג המחשב הופיע סכום דמיוני 2,947,671.97 שקלים.

“בעלי כמעט חטף התקף לב”, סיפרה יפית ל-N12 על התגובה הראשונה של המשפחה אך מהר צאוד הם צחקו: “צחקנו בקול כאילו ששוב שכחנו את הדוד דולק יותר מדי זמן”.

יפית החליטה לשתף את הסיפור המשעשע שלה גם בפייסבוק, בפוסט שאליו צירפה את התמונה של החשבונית, כתבה “וזוהי חברות, התוצאה של מזגן דולק כל הקיץ באחוזה שלי בראש העין”.
“קיבלתי גם הרבה הצעות חברות מאנשים שאני לא מכירה, חשבו שבאמת יש לי 3 מיליון שקלים בבנק”.

נציגה של חברת החשמל פנתה ליפית. “הפקידה חשבה שאני הוזה, שאני צוחקת עליה”, כתבה יפית. “היא חשבה שאני עובדת עליה”. מיד לאחר מכן הטעות כמובן תוקנה, ונשלחה למשפחה חשבונית חדשה.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: “מדובר בטעות אנוש. יש בחברה כמה מאות מונים מבין כ-3 מיליון, שמסיבה טכנית נדרש לבצע קריאה ידנית ואחריה בדיקה נוספת של הנתון. העובד אשר הנפיק בפועל את החשבון הבחין בסכום הבלתי סביר בשנייה שבה לחץ על כפתור השליחה במייל, אולם לא הצליח לעשות מחזור והפיק מיד חשבון חלופי”.

“בכל מקרה, דווקא בימים אלה, שמחירי החשמל בעולם קפצו במאות אחוזים, זו הזדמנות לחזור לטבלת ההשוואה כדי לזהות שמחיר החשמל בישראל ביחס לאירופה הוא זול, ורגע לפני החורף לזכור שצמצום בצריכת החשמל טוב לא רק לכיס אלא בעיקר לסביבה שלנו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.