חבר המועצה דורש מראש העירייה לבטל מינויים שבוצעו לכאורה שלא כחוק

עיריית בני ברק שוב סוערת. הפעם מדובר במינוי חברי אופוזיציה לוועדות שונות בעירייה. לטענת יעקב וידר, מינה זייברט כנציגי האופוזיציה את אנשי סיעת עץ שלא כחוק

יעקב וידר, חבר מועצת העיר בני ברק, הגיש לראש העירייה חנוך זייברט, התראה משפטית חריפה ומנומקת בטרם נקיטת הליכים, בדרישה שיבטל באופן מיידי מינוי חברים בוועדות עירוניות שבוצע לדבריו בניגוד לחוק. מדובר במינויים בוועדות, בדירקטוריון ובתאגידים עירוניים בעירייה.

וידר אומר כי ראש העירייה מינה בניגוד לחוק את חברי הפלג הירושלמי שתמכו בו בבחירות כנציגי "האופוזיציה". זאת במטרה שיעבירו איתו בצורה חלקה את כל ההחלטות, ההעברות התקציביות והמינויים שיבקש, כפי שאכן נעשה. לדברי וידר שמסתמך על חשיפה של העיתונאי אהרון רבינוביץ' מעיתון 'הארץ'.

וידר מסביר כי על פי החוק מחוייב ראש העירייה למנות נציגות לאופוזיציה בוועדות. הוא, כחבר אופוזיציה, ציפה למצוא את עצמו חבר בוועדות, מי שיאפשר לו, לטענתו, לחשוף את התרבות ההתנהלותית הנהוגה במשך שנים בעירייה מבלי מפריע. במכתב ששלח עורך דינו לראש העירייה, נדרש זייברט, לבטל באופן מיידי את המינויים "הלא חוקיים", למנוע את כינוס הוועדות, ולא לקבל שום החלטות במקומות אלו עד למינוי כחוק של נציגות לאופוזיציה.

ראש סניף הליכוד בבני ברק, יעקב וידר

בתגובה נמסר מעיריית בני ברק: "העובדות לצערנו שונות בתכלית מהנטען. ראש העירייה או אי מי מטעמו לא עסקו בשאלת זהות נציגי האופוזיציה בועדות ולא העלו כל הצעה בנושא. מי שהציעו את זהות החברים בוועדות מטעם האופוזיציה הם חברי האופוזיציה בעצמם בהצעה שהגישו.

"במכתב ששיגר מנחם כרמל חבר סיעת עץ, עדכן כרמל כי חברי האופוזיציה נועדו בינם לבין עצמם לצורך תיאום, וגיבשו מתווה שלא הגיע לכדי אישור סופי מוסכם. בהתאם לכך, הניח כרמל הצעה למינוי נציגי אופוזיציה בוועדות –  ההצעה שנראית שוויונית ומתחשבת ביתר סיעות האופוזיציה. למרות זאת לא הוסכמה ההצעה על ידם אך לא הוגשה מטעמם הצעה נגדית כלשהי.

"בנסיבות אלו ההצעה היחידה מטעם האופוזיציה הועלתה להצבעה, ואושרה כאמור על ידי רוב מוחלט של החברים. אין יסוד לטענה שעל הקואליציה להמתין עד שחברי האופוזיציה ישכילו להגיע לכלל הסכמה. העובדה שהנושא יעמוד על סדר יומה של המועצה, היה ידוע יותר משבועיים מראש, והעובדה שלא הוגשה כל הצעה נגדית מטעמם של יתר החברים באופוזיציה, היא מחדל שרובץ לפתחם בלבד. ככל ויחליטו נציגי האופוזיציה על שינוי נציגיהם בוועדות, בידם האפשרות להניח על סדר יומה של מועצת העיר הצעה שונה להצבעה.

מן הראוי לציין, כי יותר ממחצית המקומות השמורים בוועדה לחברי אופוזיציה ניתנו לחברים שאינם נמנים על סיעת עץ, כך שגם ההחלטה לכשעצמה אינה מפלה אותם או פוגעת בהם בכל דרך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *