חולייה נעצרה: “זיהנו חובש כיפה וזרקנו בקבוקי תבערה”

תשעה צעירים ערבים נעצרו לפני כשבועיים בחשד ליידוי בקבוקי תבערה בציר 20 בירושלים ובכך גרמו לפציעת שלושה ישראלים. הפרטים

הותר לפרסום:  תשעה צעירים ערבים נעצרו לפני כשבועיים בחשד ליידוי בקבוקי תבערה בציר 20 בירושלים ובכך גרמו לפציעת שלושה ישראלים.

החשודים נעצרו בפעילות משותפת של חוקרי המפלג לתפקידים מיוחדים בימ”ר ירושלים ושב”כ, והיום יוגש נגדם כתב אישום.

 

לפני כשבועיים בשעות הערב הושלכו שלושה בקבוקי תבערה לעבר רכב שנסע לכיוון שכונת פסגת זאב: המכונית נשרפה והנוסעים נפצעו ופונו במצב בינוני וקל. בתום חקירה נעצרו תשעה חשודים מהכפר בית חנינא ומשכונות העיר העתיקה – בחשד שהם התארגנו כחולייה לביצוע המעשים.

החולייה ארבה ליהודים במקום עד שזיהתה נהג חובש כיפה – ואז הם השליכו שלושה בקבוקי תבערה שהכינו בעצמם ונמלטו.

כתוצאה מכך, אחד מבקבוקי התבערה התנפץ על הכביש, השני פגע ברכב ונדלק  והשלישי התנפץ והתלקח בסמוך לנוסעת שיצאה מהרכב.

 

פרקליטות מחוז ירושלים תגיש בקשה למעצרם עד תום ההליכים, יחד עם כתב האישום. בית משפט השלום בירושלים הסיר את צו איסור הפרסום על הפשרה.

 

מהשב”כ נמסר כי מדובר באסיר לשעבר ואסים מחמד צאלח קוסטירו בן ה-19, שעל פי החשד יידה בעצמו בקבוקי תבערה. מחמד חוסאם סעיד קירש בן ה-18 שימש לדברי השב”כ כתצפיתן ושני קטינים נוספים יידו גם הם בקבוקי תבערה לעבר הרכב.

 

“חברי החולייה הודו בחקירתם בשב”כ כי תיכננו את הפיגוע מראש, כנקמה על רצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה ואביו בכפר דומא – ופעלו במטרה לשרוף רכב ובו יהודים”, נמסר מהשב”כ. “פעילות חברי החוליה ותוצאותיה ממחישה שוב וביתר שאת את רמת האיום הגבוהה מפעילות הטרור העממי בירושלים ובפרט מפעילותם של כלואים לשעבר על פעילות דומה”.

 

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ’יקו) אדרי, שיבח את החוקרים: “שיתוף הפעולה הפורה בין חוקרי המפלג לתפקידים מיוחדים בימ”ר ירושלים לשירות הבטחון הכללי והחקירה המקצועית שניהלו הוביל למעצרם המהיר של החשודים ביידוי בקבוקי התבערה”.

 

ניצב אדרי ציין כי :מדובר באירועים חמורים ומסכני חיים ואנו נמשיך לפעול בנחישות לאיתור ומעצר פורעי החוק המסכנים את חיי הציבור במטרה למצות עימם את מלוא הדין ולשמור על חיי תושבי העיר ומבקריה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.