חוק הגיוס החדש – המקובל זעק בכיכר השבת: “שמע ישראל”

כ- 300 אנשי הפלג הירושלמי הפגינו הערב בצומת כיכר השבת בירושלים, המשטרה מסרה בתגובה כי הצירים המובלים למקום סגורים לתנועה. המקובל הרב עדס זעק בקול ניחר – “שמע ישראל” במחאה על כך שהח”כים החרדים יקדמו את חוק הגיוס החדש – צפו בתיעוד

 

כ -300 אנשי הפלג הירושלמי הפגינו הערב בצומת כיכר השבת בירושלים, המשטרה מסרה בתגובה כי הצירים המובלים למקום סגורים לתנועה. המקובל הרב עדס זעק בקול ניחר – “שמע ישראל” במחאה על קבלת חוק הגיוס החדש.

הועדה להצלת עולם התורה של  הפלג הירושלמי לא הוציאה הודעה לצאת ולמחות, אך מאות מאנשי הפלג יצאו באופן ספונטני לכיכר השבת בירושלים ומחו על תזכיר חוק הגיוס החדש, שבו יאשררו הח”כים החרדים את הגדלת יעדי הגיוס באופן משמעותי.

צילום: מחאת החרדים הקיצוניים

בעוד החרדים שומרים על שתיקה ביש עתיד משבחים את חוק הגיוס החדש: “המתווה לגיוס חרדים שהוצג על ידי הוועדה שמינה שר הביטחון, הוא למעשה חזרה לחוק השיוויון בנטל של יש עתיד”. נכתב בהודעת יש עתיד.

ביש עתיד מסרו כי “אנו מצפים משר הביטחון ומן הממשלה לא לתת לשיקולים פוליטיים לעוות ולמסמס את מסקנות הוועדה”, הוסיפו ביש עתיד.

באתר גלובס נכתב בכותרת – משרד הביטחון וצה”ל: רוב החרדים יגויסו בתוך עשור. בגוף הכתבה נכתב כי מדובר בתהליך רב שנתי שיימשך עשור ובשלוש השנים הראשונות מספר החרדים המשרתים בצה”ל ובשירות לאומי יגדל בקצב של 8% בשנה. בשלוש השנים שלאחר מכן ב-6.5% ובארבע השנים הבאות ב-5%. הוועדה ציינה כי בתום עשור של היצמדות למודל זה, רוב הציבור החרדי יהיה משולב במערך השירות הצבאי או השירות הלאומי.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.