חוק המרכולים: מו”מ קדחתני בין החרדים לערבים

החוק צפוי לעלות להצבעה רק בשעת לילה מאוחרת ועד אז ינסו החכים הערבים החרדים ואלה מהליכוד להגיע להבנות על מנת למנוע משבר קואליציוני חדש שאולי יפרק את הקואליציה

שעות אחדות לפני ההצבעה על חוק המרכולים של החרדים בכנסת והמתח עולה, לאחר החשש הגדול שהחוק לא יעבור ויביא להמשך המשבר מהחודש שעבר, אז פרש ליצמן מהממשלה בעקבות עבודות הרכבת בשבת.

לעת עתה ישנם מספר חכי”ם סוררים (חוץ מחברי הכנסת של ישראל בתינו) שהודיעו שלא יצביעו עם הקואליציה, חלקם ממפלגת כולנו וחלקם ממפלגת הליכוד, כאשר גורמים בכירים בקואליציה מנסים לשכנע את החכי”ם הללו להצביע בעד החוק ולמנוע משבר.

לעת עתה החרדים לא סומכים על המצב הקיים שמראה על שוויון קולות בחוק, ומנסים למצוא דרכים חלופות להבטחת מעברו של חוק המרכולים.

בשיחה שערכו ראשי הסיעות החרדיות עם החכי”ם הערבים, מנסים חברי הרשימה המשותפת להגיע להישג מול המפלגות החרדיות, כדוגמת הבטחה לקבירת חוק הלאום, המואזין, או חוקים נוספים החשובים לערבים.

אך ע”פ בכיר באגודת ישראל הערבים בכל מקרה לא יצביעו נגד חוק המרכולים שכן הם מחוייבים לא להצביע נגד חוקי דת, אך הכל אפשרי.

החוק צפוי לעלות להצבעה רק בשעת לילה מאוחרת ועד אז ינסו החכים הערבים החרדים ואלה מהליכוד להגיע להבנות על מנת למנוע משבר קואליציוני חדש שאולי יפרק את הקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.