ח”כים חרדים ל’אקטואליק’: “נתמוך באבי גבאי”

חברי כנסת בכירים מאוד מיהדות התורה וש”ס אמרו ל’אקטואליק’ כי הם מעדיפים את אבי גבאי על פני עמיר פרץ בראשות מפלגת העבודה

יום דרמטי עבר אתמול על מתפקדי ומתמודדי מפלגת ‘העבודה’ שבחרו בסיבוב הראשון שני מועמדים שיתמודדו בעשירי לחודש הקרוב על ראשות המפלגה.

שני המועמדים שנבחרו הם אבי גבאי ועמיר פרץ, שינסו לרשת את כסאו של היו”ר היוצא יצחק בוז’י הרצוג, שציפה להמשיך בתפקיד אך נחל תבוסה כואבת. אגב, הרצוג הוא היו”ר ה-11 ברציפות שמודח מראשות המפלגה מאז מותו של יצחק רבין.

שני חברי כנסת בכירים מאוד מיהדות התורה וש”ס אמרו לאתר ‘אקטואליק’ כי הם מעדיפים את אבי גבאי על פני עמיר פרץ בראשות מפלגת העבודה ,”אם נתניהו יערים עלינו קשיים, ראוי שיהיה יו”ר במפלגת העבודה שנוכל לשלב איתו ידיים”, אומר גורם בש”ס, “הרי לפיד לא בא בחשבון, ועמיר פרץ הוא אדם חילוני עם דעות שבדרך כלל מייצגות אנטי דת בשונה מאבי גבאי” הוסיפו בש”ס. הערכה היא כי ש”ס תתמוך בגבאי בין היתר בשל תמיכתו של ניסנקורן בעמיר פרץ לראשות המפלגה.

הח”כ מיהדות התורה הגדיל ואמר: “אנחנו חד משמעית מעדיפים את גבאי כיו”ר, יחד נוכל לשלב ידיים, כמו שהוא כבר עשה בעבר הלא רחוק במפלגת כולנו”.

פעילי גבאי חוגגים. צילום: פלאש 90

מנגד,כמה שעות לאחר ההישג שלו ,עמיר פרץ קיים מסיבת עיתונאים בבית מפלגת העבודה ובה הבטיח להעלות את שכר המינימום “באופן משמעותי” ולבטל את חברות כוח האדם בישראל.

“כראש ממשלה אתן דחיפה ראויה להעלאה משמעותית של שכר המינימום כשהיעד הוא 65% מהשכר הממוצע”, התחייב פרץ. “היעד השני הוא טיפול בגמלאים ובשחיקה של הפנסיות והיעד השלישי הוא ביטול חברות כוח האדם בישראל”.

פרץ. צילום: פלאש 90

פרץ הוסיף כי “מי שצריך להיות מודאג הוא בנימין נתניהו. ביום שלישי הבא אניח את הצעת החוק לפיזור הכנסת. במאי 2018 יתקיימו בחירות כלליות וביום שלישי הבא יתחיל המהפך”. לדבריו, ההבטחה הזו אינה בלתי מבוססת והיא מגיעה על רקע שיחות עם נציגי המפלגות.

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שבו תמך פרץ בבחירות לראשות ההסתדרות הגיע למסיבת העיתונאים, והודיע על תמיכתו בפרץ. “עמיר מייצג את מה שהמפלגה זקוקה לה היום. הוא מנהיג חברתי עם ערכים ובמשך כל חייו הוא ייצג את הדרך הערכית – החיבור בין הפריפריה למרכז, השוויון והדאגה לאדם העובד”, אמר ניסנקורן והוסיף כי הוא מאמין בערכיו של פרץ וביכולת שלו לייצר שינוי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.