ח”כ מוזס בכנסת: העיתונות החילונית שופכת את דמינו • האזינו לדברים

במהלך דיון במליאת הכנסת, בסוגיית הגזירות הכלכליות שהתקיים לבקשת סיעות האופוזיציה, ניצל ח”כ אליעזר מוזס את הבמה וטען כי התקשורת החילונית ניפחה את ‘סיפור המנגל’ ביום השואה. מוזס אמר את הדברים בתגובה לדבריו של ח”כ אלעזר שטרן (התנועה) שתקף את הציבור החרדי כשהקיש מקרה יחיד לכלל הציבור.

שטרן אמר כי “לפני פסח חבר הכנסת ליצמן אמר שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו והקדוש-ברוך-הוא מצילנו מידם. חבר הכנסת אייכלר היום לקח מושגים של “כצאן לטבח” להתנהגות בתוך הבית הזה. באמצע ראינו ילדים שזוהו כחרדים שעושים “על האש” ביום השואה בגן סאקר. אני פונה מכל הלב, אני חושב שחשוב לכולנו, ישנה שפה וישנם מושגים שניגשים אליהם בחרדת קודש”.

סגן יו”ר הכנסת, ח”כ יצחק ועקנין מש”ס אמר לשטרן כי “בחוף אכזיב היו כל כך הרבה בני-נוער אתמול שעשו “על האש” ומעניין שאף צלם לא הגיע לשם, את זה אף אחד לא מראה. רק מחפשים את החרדי”. שטרן ענה: “אתה צודק, אני לא ידעתי. אם כך, אתה צודק”.

לאחר מכן עלה לדוכן ח”כ מוזס והזכיר את הפרסום ב”ידיעות אחרונות” לגביי הנערים שעו ‘על האש’ בגן סאקר. “דווקא בעקבות דברי היושב-ראש בנושא המנגלים “על האש” וקודמי חבר הכנסת אלעזר שטרן, אתמול ב”ידיעות אחרונות” התפרסם עמוד שלם על 200 אברכים ובחורים שעשו מנגל על האש בגן סאקר”, אמר מוזס והמשיך “במאמר ארסי של נחום ברנע על זה. אחר כך מתפרסם, היום זה עולם הפייסבוק, הכתב יותם ברזני מ”קול ישראל” יצא לשטח, גם רצה להביא משהו, חומר, אותה סיבה וחגיגה גדולה של 200 בחורים ואברכים שעושים מנגלים בליל יום השואה. ותראו מה הוא מדווח, מילה במילה: ראיתי בגן סאקר רק מנגל אחד משפחתי. לעומת זאת, במגרש הכדורגל הסמוך היו 30 איש שהתענגו על משחקי כדורגל שאלה לא היו חרדים. שנאת החרדים כל כך מעצבנת אותי שאני חייב לספר כאן את האמת. אתם שומעים? זה לא אני, זה כתב של “קול ישראל” שרצה לסקר. להפתעתו הוא מצא שם משפחה, שאגב, אחר כך התברר שזו התמונה שהייתה ב”ידיעות” שלא רואים שם בחור אחד או אברך, רק משפחה של אימא עם שני ילדים ועגלת ילדים באמצע, וזה 200 אברכים וזה מזכה אותנו במאמר ארסי, רק תקראו”.

עמרם מצנע התערב וקרא לעברו של מוזס: “אתה מגנה את אלה שעשו מנגל?”. מוזס ענה לו: “ודאי שאני לא מצדיק את זה, אבל מכאן ועד 200 אברכים, ואז למרוח עמוד שלם ב”ידיעות” נגד החרדים? תראה את המאמר הארסי שלו נגד כל החרדים”. מצנע התעקש: “אתה מגנה את התופעה?”.

כאן התערב ח”כ יצחק ועקנין ואמר למצנע “אני חייב להגיד לך משהו, קודם כול אני מגנה את התופעה הזאת שביום כזה עושים את הדבר הזה. זה דבר ראשון. דבר שני, אני אומר לך, יש פה דבר מכוון, לקחת אחד בציבור החרדי ולעשות מזה סיפור שלם. וכאשר הדברים האלה נעשים בימים הכי קדושים, אף אחד לא קם, לא “ידיעות אחרונות” ולא אף כתב אחר”.

מוזס הוסיף ואמר למצנע: “אתה הולך להיות יושב-ראש ועדת החינוך והתרבות. אני חושב שהדבר הזה צריך להשרש כאשר לוקחים אחד והופכים את זה ל-200. כאשר יוצאים בעמוד שלם ומורחים על ציבור. תראה איזה מאמר ארסי. אני חושב שהגיע הזמן לדעת ולהפריד בין היחיד לכלל”.

ל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.