ח”כ פייגלין חושף: “התחתנת? אכלת אותה”

ח”כ פייגלין מהליכוד ביתנו, סיפר בסוף השבוע כי ביקש מראש הממשלה בנימין נתניהו, לעמוד בראש “הוועדה לענייני משפחה”, הוועדה זאת אומנם לא קיימת, אך ח”כ פייגלין ביקש להקים אותה על מנת שתיבלע בתוכה את ‘הוועדה לקידום מעמד האישה’ ו’הוועדה לזכויות הילד’ – ועדות שלדעת פייגלין מייצגות מלחמה ברעיון המשפחה.

בכנס של לשכת עורכי הדין בנושא “זכויות ילדים והורים אחרי הגירושין” שנערך בסוף השבוע, ואותו יזמה עו”ד תמר הר-פז, שמובילה בתוך לשכת עורכי הדין קו המתנגד לממסד הפרו-פמיניסטי, נאם ח”כ פייגלין ושם סיפר כי בתקופת הקמת הממשלה הנוכחית “הייתי צריך להחליט איזה תפקיד אני רוצה – סגן שר, מה אני רוצה? באתי לראש הממשלה והוא הציע מה שהציע – אני קיבלתי, אני עכשיו בתפקיד שהוא הציע, ועוד כמה ועדות שאני חבר בהן. אבל אמרתי לו שמה שאני רוצה זה להיות יו”ר הוועדה לענייני משפחה. אמר לי ראש הממשלה – אבל אין ועדה כזאת. אמרתי לו – נכון, אבל אני רוצה שתוקם הוועדה הזאת”. פייגלין קבל על עובדה זו והמשיך : “טוב, היא עדיין לא הוקמה. במקומה יש את הוועדה לקידום מעמד האישה, ועכשיו זה קיבל תוספת, ‘ולשוויון מגדרי’. אני הסברתי למי שביקשה וקיבלה את השינוי שבעיני יש פה סתירה – או קידום מעמד האישה או שוויון מגדרי. זה לא מסתדר… ויש עוד ועדה שקשורה כביכול למשפחה, והיא הוועדה לזכויות הילד. אז יש לאישה זכויות ויש לילד זכויות. איפה המשפחה פה? למשפחה יש זכויות? כנראה שלא כל כך” קבע פייגלין.

“אני חושב שמה שאמרתי עכשיו בעצם אומר הכול. כלומר, הכנסת נתנה גושפנקא לכך שיש איזושהי מלחמת מעמדות, מלחמה מגדרית, בין גברים לנשים. אין משפחה. אין בה יחד. אין איזה משהו משותף שאמור לייצר מעבר לסכום חלקיו איזה ערך מקודש של משפחה. יש זכויות – זכויות של נשים, זכויות של ילדים. טוב, אז אולי נצליח עכשיו להקים ועדה לזכויות הגבר, או קידום מעמד הגבר. אבל איפה המשפחה? אין משפחה”. הוסיף פייגלין.

לטענתו “למה אין משפחה? כי אנחנו נתונים בתוך מערכה שמסתתרת מאחורי מילים יפות. שוויון זכויות מגדרי, קידום מעמד האישה, זכויות הילד. מילים יפות שמסתירות משהו שאף אחד לא שם לב אליו – הן מסתירות את המתקפה על המשפחה. בשני העשורים האחרונים ישנה מתקפה כלל עולמית, בתרבות המערבית, לפירוק הקונסטרוקציה החברתית. הזהות הלאומית, הזהות הטריטוריאלית, הזהות המשפחתית והמגדרית נמצאות תחת מתקפה – בתרבות הכללית, בתקשורת ובחקיקה. המתקפה על המשפחה מתקיימת כבר שני עשורים, והיא מסתתרת מאחורי מושגים יפים כמו ‘שוויון מגדרי’, ‘קידום מעמד האישה’ ו’זכויות הילד'”.

לח”כ פייגלין ברורה העובדה כי “היום, מאוד משתלם להתגרש. מאוד לא משתלם להתחתן. התחתנת, אכלת אותה. זה בא לידי ביטוי בכסף. אנשים אומרים לי – אנשים מתגרשים וממשיכים לחיות כזוג. כ’חד הורי’. אז זה פטנט כזה לחיסול המשפחה. כי פעם הייתה משפחה – והיה רווק ורווקה, גרוש וגרושה, אלמן ואלמנה, הייתה הגדרה לכל דבר. היום לא! היום יש משפחה, ויש משפחה חד הורית, ויש משפחה חד מינית. יש כל מיני סוגים של משפחה והכל לגיטימי. זה מתחבא מאחורי ליברליזם מזוייף שכזה שאומר ‘אנחנו מחבקים את כולם’. כמה זה יפה. אבל כשאומרים שהכול זה משפחה – בעצם שום דבר זה לא משפחה”.

בסיום דבריו, אמר בציניות כי”אפשר להגיד ‘בוא נחסל את המשפחה’ אבל זה לא יפה. ככה לא יצליח. הדרך האמתית לעשות את זה היא לא להגיד ‘אנחנו נחסל את המשפחה’. הדרך האמתית היא להגיד ‘הכל זה משפחה'”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.