“חמאס התעצם”: ישראל נערכת לקראת עימות עם החמאס

ישראל נערכת לקראת הסלמה בדרום , צה”ל השלים בתקופה האחרונה את כל ההכנות האופרטיביות לאפשרות של הידרדרות בסבב הסלמה נוסף בדרום.

לדביר גורם צבאי בכיר חמאס הכפיל את גודלה של יחידת הנוח’בה, שייעודה לפעול בשטח ישראל במקרה של עימות כולל.

גורם ביטחוני בכיר הבהיר היום (חמישי) כי ישראל נערכת לקראת הסלמה בדרום , צה”ל השלים בתקופה האחרונה את כל ההכנות האופרטיביות לאפשרות של הידרדרות בסבב הסלמה נוסף בדרום.

לדביר גורם צבאי בכיר חמאס הכפיל את גודלה של יחידת הנוח’בה, שייעודה לפעול בשטח ישראל במקרה של עימות כולל.

עם זאת, חמאס נמצא במצב כלכלי קשה והוא נאלץ לשלם לבכיריו בהעברת אדמות על שמם.

עוד עדכן הגורם כי נתיבי ההברחות מרצועת עזה הצטמצמו במידה רבה, וחמאס מרחיב את הייצור המקומי – לרבות מטוסים זעירים ללא טייס על פי ידע אירני.

גורם צבאי טוען כי  חמאס רחוק ממלאי הרקטות והנשק שהיה בידיו לפני ימי צוק איתן. “חמאס מורתע”, הבהיר הגורם,  והדגיש  כי כי בגלל האפקטיביות של בלימת הברחות הנשק, חמאס לא הצליח לשחזר את הכמות והאיכות של הרקטות שהיו ברשותו ב-2014, לפני מבצע “צוק איתן”.

בישראל  עדיין חוששים מעימות – בשל מצבו הכלכלי הקשה של החמאס, הבידוד הבינלאומי והמאמץ של ארגון הטרור לנסות ולהסיר את המצור על הרצועה.

לדברי הגורם, בישראל מחשבים בזהירות כל צעד שננקט מול הארגון. על פי ההערכות, המאמץ של חמאס הוא לנסות ולייצר פיגועים ביהודה ושומרון ולהתעצם צבאית. “חמאס מורתע ומנסה לשמור על שקט: המטענים האחרונים לאורך הגדר שהופעלו היו של ארגונים סוררים ולא של חמאס”, הוסיף הגורם בנוגע לאירועים האחרונים סמוך לגדר.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.