המטה החסידי של ברקוביץ נפתח: “תחושה של סחף”

עשרות חרדים נצפו אתמול במטה החרדי – חסידי של המועמד לראשות עיריית ירושלים עופר ברקוביץ. אחד הפעילים: “יש תחושה של סחף אדיר במגזר החרדי”

עשרות חרדים נצפו אתמול במטה החרדי – חסידי של המועמד לראשות עיריית ירושלים עופר ברקוביץ. המטה שוקק חיים בשעות הלילה ומקבץ אליו גם חרדים מהפלג הירושלמי לצד חסידים שדורשים את כבוד רבותיהם החסידיים. אם כי מוקדם לקבוע האם אלפי חסידים יצאו במחאה המונית – וזאת בשל העובדה שטרם ניתנה הוראה כזאת מצד המועצת החסידית שבנתיים החליטה שלא להחליט.

איציק כהן שהיה במטה תיאר בדף הפייסבוק שלו על התחושות “אני יושב במטה החרדי של סיעת התעוררות והוא גדוש בחרדים מכל הזרמים; חסידים מכל הסוגים והצבעים, ליטאים, ספרדים וסתם אנשים טובים. יש תחושה של סחף אדיר במגזר החרדי שהגיע הזמן לשלב ידיים חרדים וחילונים ולהסתדר ביחד. לא עוד עסקונה שמלבה שנאה, אלא אחווה. עם כל מי שדיברתי כאן, סיפר לי שדבר ראשון וחשוב שמי שינהל את העיר, יהיה ירושלמי”.

 

המטה אמש – צילום: לירון תמרי טוויטר

המעומד לראשות ירושלים עופר ברקוביץ התייחס ב׳חדש על הבוקר׳ אצל נועם זיגמן בקול ברמה לשיחות החשאיות שנערכות עם אגודת ישראל והודה כי מאחורי הקלעים הוא נפגש עם בכירי אגודת ישראל  – “אני לא רוצה להרחיב בנושא השיחות עם אגודת ישראל”, אמר ברקוביץ.

“אבל בהחלט תתכן הפתעה בנוגע לתמיכה החרדית בי”. גילה ברקוביץ ולא הסכים לחשוף יותר מזה. “לא הכל צריך להתנהל בתקשורת. אני אדע לנצח למרות ההחלטה של ש״ס לתמוך בליאון. לאחר הבחירות אפעל לשמור על כבודם של האדמו״רים והציבור החסידי שנרמס”.

במהלך יום שישי נפגש שר הביטחון אביגדור ליברמן עם ליצמן ופרוש בניסיון לגייס תמיכה לליאון בסיבוב השני בירושלים.

על פי הדיווח של עמית סגל כל הצדדים מכחישים בתוקף שבפגישה נכרך הנושא באישור חוק הגיוס הממשמש ובא. ליברמן: החוק הנוכחי הוא היחידי האפשרי ולא דנתי בנושא עם איש.

במקביל, מנסה עופר ברקוביץ לגייס את תמיכת החסידים. ל’אקטואליק’ נודע כי בעוד הצד השקול בגור מצדד בעד הליכה עם ליאון, הצד המזוהה עם ליצמן רוצה להגיש את הנקמה לליטאים “כשהיא קרה”, ויש אף ששוקלים לפתוח מטה בעד ברקוביץ תחת הכותרת – “מלך שמחל על כבודו אין כבודו מחול”. מטה כזה עשוי להיפתח בהמשך השבוע. במקביל, ברקוביץ מנהל מגעים עם נציגי החסידות השונות בניסיון להביא לכל הפחות להימנעות בבחירות תמורת הרים וגבעות. בין היתר הוא מבטיח: מ״מ ראש-עיר ליוסי דייטש, פלוס תיק תכנון ובניה, וכן הבטחה על שמירת הסטטוס קוו, ועוד שורה של טופנים.

למרות ההצהרות הרשמיות מצד מנהגי אגודה על תמיכה בליאון, הערכה הרווחת היא כי שני הצדדים ישבו לפיוס רק במידה ומנהיגי הניצים ישבו לתמונה אחת שתוביל לפיוס ולשלום המיוחל, באם לא, הערכה היא כי החסידים ימנעו בהצבעה בבחירות או אף חלקם ישלשו פתקים של ברקוביץ לקלפיות.

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רק ברקוביץ ישמור על ירושלים שלא תהפוך לגטו מוקצה במדינת ישראל. ליאון ימיט אסון

  ליאון יובל לחורבן ירושלים. רק ברקוביץ ישמור עלינו

  שלום |
  הגב
 2. רק ברקוביץ ישמור על ירושלים שלא תהפוך לגטו מוקצה במדינת ישראל. ליאון ימיט אסון

  רק ברקוביץ ישמור על ירושלים שלא תהפוך לגטו מוקצה במדינת ישראל. ליאון ימיט אסון

  שלום |
  הגב
 3. emunah

  “רב” שמחל על כבודו, “כבודו מחול” – כך נפסק בהלכה.

  emunah |
  הגב
 4. האהבה והחיבור בין מגזרים תנצח

  עופר ברקוביץ כולו אהבה לכלל ישראל, על כל גווניהם. בשיתוף פעולה וכבוד הדדי אמיתי ננצח

  אלחנן |
  הגב
 5. משוגעים! לו אתם מצביעים? נפלתם על השכל?!

  עופר יחריב את ירושלים
  והשי”ת יעזור שיחזרו בתשובה “החרדים” האלה

  רק לא עופר |
  הגב
 6. סרה שמחה

  הציעו לי 200 שקל להשתתף
  לא חבל להפסיד?

  יהודי ששונא פילוג |
  הגב
 7. למה "החסידים" לא מבינים ש*ברק*וביץ זה בדיוק כמו *ברק*ת, אבל בתוספת *וביץ*

  למה “החסידים” לא מבינים ש*ברק*וביץ זה בדיוק כמו *ברק*ת, אבל בתוספת *וביץ*

  ארז גפני |
  הגב
 8. עלק שוקק חרדים חצי חילונים והשאר שכירי כסף וחצי חסיד

  חיייי

  השקפה |
  הגב