חרפה: נתניהו אישר את שיפוץ רחבת הרפורמים

לאחר שנתניהו החליף את מירי רגב בראשות ועדת המקומות הקדושים ושטייניץ החליף את איילת שקד, אושרו העבודות ברחבת הרפורמים בכותל. אזולאי לא השתתף בהצבעה

אחרי המשבר הפוליטי: ועדת המקומות הקדושים אישרה השבוע, כך פורסם הבוקר ב’וואלה’, את עבודות שיפוץ רחבת הרפורמים בכותל המערבי. באתר פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהחליף את השרה מירי רגב בראשות הוועדה והשר יובל שטייניץ, שהחליף את השרה איילת שקד, אישרו את העבודות בימים האחרונים. שר הדתות דוד אזולאי, שביקש בשבועות האחרונים בצל המשבר להתפטר מחברותו בוועדה, לא השתתף בהצבעה.

כזכור, השיפוץ המדובר נועד עבור רחבת התפילה המעורבת לגברים ונשים בקשת רובינסון בכותל, המיועדת לרפורמים והקונסרבטיבים, כחלק ממתווה הכותל שאומץ בממשלה ב-2016. לאחר שמתווה הכותל בוטל בשנה שעברה, נתניהו הורה לזרז את העבודות להרחבת הרחבה שמשמשת את הזרמים הלא אורתודוכסים.

אלא שלפי חוק העתיקות, כל עבודה באתר דתי מחייבת את אישור ועדת השרים, שבה חברים השר לשירותי דתות, שר המשפטים והשר הממונה על רשות העתיקות, שהיא שרת התרבות והספורט מירי רגב. רגב סירבה לאשר את העבודות, וסמכותה הועברה לידי ראש הממשלה לצורך אישור העבודות.

שרת המשפטים איילת שקד גם היא לא רצתה להצביע בעד וביקשה להשתחרר מחברותה בוועדה, והוחלפה על ידי השר שטייניץ.

שטייניץ היה היחיד מבין שרי הליכוד שהסכים לטפל בסוגיה של עבודות השיפוץ, שמעוררת התנגדות רבה בקרב הציבור החרדי והדתי. גם השר לשירותי דת דוד אזולאי הודיע על התפטרותו מהוועדה לפני התכנסותה, וההחלטה, כאמור, אושרה בלעדיו וללא השתתפותו בהצבעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.