הטונר נגמר? המדריך שיעזור לכם בבחירת טונר למדפסת

רבים מאתנו מכירים מה הם ראשי דיו למדפסת, שאלה הם למעשה מכלים קטנים ובתוכם נמצאים נוזלי דיו בשחור ובצבעים. מכלים אלה מוחדרים לגב המדפסת ובאמצעות מחטים קטנטנות, הן מזריקות נקודות קטנות  של דיו צבעוני או שחור על הנייר

טונר למדפסת לא מכיל דיו נוזלי כי אם דיו שנראה כמו אבקה דקה מאוד והמדפסת, שולחת זרמים חשמליים שמתאימים להדפסה הרצויה, אם זו תמונה או אם מדובר על הדפסת מלל.

יש כאלה שמעדיפים לרכוש טונר מקורי למדפסת, אך ישנם כאלה שמעוניינים לחסוך והם רוכשים מוצר גנרי שעולה הרבה פחות ומגיע לביצועים דומים. השיקול הוא כמובן כלכלי והכול תלוי כמה אנו מעוניינים להשקיע בהדפסות שאנו מפיקים.

איזה סוג של טונר למדפסת יתאים לנו?

רבים מתלבטים איזה סוג של טונר למדפסת עליהם לרכוש. יש לבדוק תחילה את סוג המדפסת ואם הטונר מתאים לה. ישנם שמעוניינים בטונרים גדולים, אך בהרבה מקרים לא ניתן להתאים טונר גדול לגודל או לסוג המדפסת שנמצאת ברשותם.

לרוב, אנו ניגש לחנו לצרכי משרד, או נזמין טונר כאשר הוא מראה סימנים שהדיו עומד להיגמר, על פי מד הדיו המופיע על צג המדפסת, או כאשר המחשב או המדפסת עצמה, מתריעים לנו על כך. זו הסיבה, כי תקופת האחריות על הטונר, תהיה כמה שיותר ארוכה.

ההמלצה של יצרני מדפסות , הינה לרכוש טונרים מקוריים , כך שתהיה אחריות והטונר יהיה איכותי ויחזיק מעמד לתקופה ארוכה וכן, האחריות תינתן מהיצרן של הטונר המקורי.

ההבדל בין טונר מקורי לבין טונר חליפי

טונר מקורי למדפסת, הוא טונר שהחברה ייצרה אותו והוא אף נושא את שם היצרן של המדפסת. היתרונות ברכישת טונר למדפסת מקורי, שהוא אמין ומותאם לסוג המדפסת וכן, קיימת אחריות של היצרן.

העלויות של טונר זה, הינן גבוהות יותר מאשר המחיר של טונר חליפי, אך יש לזכור, כי היצרניות של המדפסות מרוויחות יותר ממכירת טונרים למדפסת ולכן, הן מוזילות באופן משמעותי את מחיריהן של המדפסות.

כמה זמן מחזיק טונר מקורי למדפסת?

ההערכה היא כי טונר למדפסת, אמור להספיק לכמות של 1500 הדפסות, יש טונרים כאלה שאף יספיקו ליותר ויש שיספיקו לכמות פחותה יותר. ישנם כל מיני משתנים שעשויים להשפיע על הכמות של ההדפסה, אם למשל שימוש רב יותר במדפסת, מלל, או תמונות.

מצד שני, כדאי כי תיקחו בחשבון שאם המדפסת לא תעבוד זמן ארוך, הדיו יתייבש. ההמלצה היא שכאשר אתם מעוניינים לרכוש טיונר או ראש דיו חדש עבור המדפסת שלכם, רשמו את הדגם של המדפסת והגיעו  לחנות או הזמינו טונר באמצעות חנות מקוונת, כאשר הדגם הינו מדויק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *