טיפים לבחירת אולם חתונה

הרגע שבו עומדים החתן והכלה תחת החופה הוא רגע שינצר בליבם לתמיד. יום החתונה מהווה צומת דרכים עבור החתן והכלה, יום בו מכריזים על בחירתם בשותף או בשותפה להמשך החיים ולהקמת בית ומשפחה אוהבת. כל זוג מעוניין לחגוג את היום העוצמתי הזה בדרך המתאימה לו, כך שהאווירה במקום תשקף אותו בדרך הטובה ביותר. ישנו מבחר עצום של מקומות לחגוג את החתונה שכל אחד מהם מציע סביבה שונה, שם את הדגש על עיצוב ואבזור שונה בכדי לקלוע בדיוק לטעמם של החוגגים. עם זאת, ישנן נקודות אליהן יש לשים לב בבחירת כל מקום באשר הוא. ליקטנו כמה מהן:
לקבוע את הנתונים ההתחלתיים
בטרם ניגש זוג למלאכת הבחירה של גן או אולם לאירוע שלו, עליו לקחת בחשבון מספר פרמטרים התחלתיים: כמות המוזמנים אותה הוא מתכנן להזמין- יתכן שגן או אולם כלשהו יהיו יפהפיים ויקלעו מאוד לטעמו אך יהיו קטנים מלהכיל את כמות המוזמנים או לחילופין גדולים מדי. מקום גדול מדי יוצר דלילות ואוירה מעט מנוכרת. לכן יש לבחור מקום שיתאים למספר המוזמנים המשוער. נתון שני בו יש להתחשב הוא האזור הגיאוגרפי הרצוי. יש לבדוק מהיכן מגיעים רוב המוזמנים ולארגן את האירוע באזור זה. אם מגיעים משני אזורים באופן שווה פחות או יותר ניתן לבחור מקום טוב באמצע. נתון שלישי וחשוב הוא כמובן התקציב. על מנת שלא להתחיל את החיים המשותפים עם חור בכיס, חשבו את הסכום העומד לרשותכם. אל תבנו רק על הצ’קים שתקבלו כי הם לא בהכרח מכסים את הסכום כולו. עשו סקר שוק ובחרו במקום שיאפשר לכם לחגוג בכיף ללא יסורי מצפון על ההוצאות.
ליצור נוחיות לכל האורחים
חתונה היא אירוע אליו מתנקזים אנשים מגילאים שונים ומסגנונות שונים שהמשותף להם הוא היכרות ורגש עמוקים יותר או פחות כלפיכם. בבחירת המקום יש להתחשב בכל האורחים או לפחות בחתך הגיל שלהם באופן כללי. מקום המושתת על אוירת שנטי יכול אולי להתאים לצעירים ולכם אך להתאים פחות לדור ההורים ועל אחת כמה וכמה הסבים והסבתות. אולם שייצור אוירה רב גונית עם אזורים המתאימים לכל גיל וסגנון הוא אולם שבו ישנם הסיכויים הגבוהים ביותר להנאתם של כל האורחים. אמנם אתם צעירים אך אורח מבוגר שלא ימצא את מקומו יכול להעיב על ההנאה שלכם ושלו וחבל.
לשלב את החוץ עם הפנים
אחת ההתלבטויות הגדולות היא האם לבחור בין אולמות אירועים לגני אירועים. האם מעוניינים באוירה של גן מלכותי, עצים ופרחים ואף בריכה קטנה עם מפלונים הזורמים לתוכה או אוירה של אולם שיכולה להיות אוירה חגיגית וקלאסית המדגישה את חשיבות האירוע ועוצמתו. לרוב לכל זוג ישנה הבחירה שלו אולם הבחירה האישית שלו אינה בהכרח מתאימה לכולם. אם האירוע נעשה בגן ישנה תלות בתנאי מזג האויר הן בחורף והן בקיץ. אמנם בחורף התלות היא משמעותית יותר אולם גם בלילות הקיץ החמים והלחים בארצנו השהות בחוץ אינה בהכרח נעימה לכולם. בנוסף, החום והלחות כן נעימים מאוד ליתושים או מעופפים אחרים שיכולים להפריע. מצד שני, אולם בלבד יכול לתת תחושה מעט סגורה או קלסטרופובית משהו לאנשים מסוימים. כמובן שחשובה הנטיה האישית שלכם, אך היום ישנם אולמות המשולבים עם גנים, כך שחלקו הראשון של האירוע יכול להתבצע בגן וחלקו השני, האוכל והריקודים, יכול להתבצע בפנים. מקומות בהם ישנן דלתות שקופות מאפשרים לצפות כל העת על הגן וגם לצאת אליו באופן חופשי בכל רגע. ההיצע גדול מאוד ותצטרכו להישאר בפוקוס על התקציב. תוכלו להתחיל את הסיור שלכם בביקור באתר הזה ומכאן כבר תהיה לכם תמונה די ברורה.
מעל לכל- אמינות ומקצועיות המקום
כל בחירה שתבחרו באשר לסוג המקום, עיצובו או האוכל שבו צריכה להיות מלווה בנציג המקום. חשוב ביותר לבדוק שהמקום עובד באישור ולא מדובר על “חאפר” כלשהו כפי שמתגלים בתחום חדשות לבקרים. מעבר לאישור הכתוב, חשוב שילווה את התהליך אדם שמכיר היטב את התחום, ידע למצוא פתרונות לכל מצב, גם מצבים שנוצרים באופן מפתיע וכזה שייצור בכם תחושת בטחון ונעימות. לכו עם תחושות הבטן שלכם. אם מסיבה כלשהי בעל המקום יצר בכם תחושה לא טובה אל תתפשרו על כך גם אם המקום מקסים. תוכלו למצוא מקומות מקסימים אחרים. במיוחד בשל העובדה שמדובר על יום אחד ויחיד בדקו שתחושתכם היא טובה ושלמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.