טיפים לשמירה על כלי העבודה בבית או בעסק

בעשרות השנים האחרונות אנחנו מוצאים התפתחות משמעותית וקפיצת דרך של ממש בכל מה שקשור בכלי עבודה. כולנו הפכנו להיות תלותיים בכלי העבודה הללו כאשר כמעט ולא נמצא היום אנשים אשר עדיין עושים שימוש בכלים המקוריים. מישהו עדיין מבריג ברגים באמצעות מברג? (כאשר מדובר בכמות גדולה ולא בהברגה ארעית ויחידה) יש מי שעדיין עושה שימוש במסור ידני ולא בג’קסון או במסור דיסק? היות והתלות שלנו כל כך גבוהה באותם מוצרים חשמליים, חשוב מאוד להקפיד אנחנו חייבים לדאוג לתחזוקה הנאותה שלהם, זאת על מנת שהכלים הללו ישרתו אותנו היטב ללא תקלות ולאורך זמן.

איך שומרים על כלי העבודה?

השמירה על כלי העבודה כוללת בראש ובראשונה שימוש נאות על פי הוראות היצרן. אין להעמיס יתר על המידה מעבר ליכולות של הכלי. למרות שהכלים נראים כבדים ומאסיביים והם יוצרים רושם של כלים עמידים וקשיחים, עדיין חשוב לזכור כי כלי העבודה השונים מכילים רכיבים עדינים אשר אלו זקוקים במקרים רבים לטיפול קפדני.

מאריכים את חייהם של מוצרי החשמל

תחזוקה נכונה וקפדנית מובילה להארכת חייהם של מוצרי החשמל ולמעשה, במאמץ קל וקטן לאחר כל שימוש במכשור החשמלי ניתן לחסוך הרבה כאב ראש בעתיד.

איך מנקים את כלי העבודה?

בראש ובראשונה חשוב להקפיד על ניקוי חיצוני ומהיר של כל כלי אשר בו השתמשנו. זה לא חייב לארוך זמן רב וזה גם לא דורש כל ידע והיכרות עם כלי העבודה. כל מה שבעצם צריך זה ניגוב קליל של הכלי לאחר השימוש. כמעט כל כלי העבודה, כמו מקדחה, פטישון, ג’קסון, דיסק חיתוך וכדומה צוברים עליהם לכלוך וחלקיקי זוהמה. אלו נמצאים על החלקים החיצוניים של כלי העבודה והם גם חודרים פנימה. אם נקפיד על ניקיון חיצוני נחסוך מחלקיקים אלו לחדור פנימה ולהרבות את הנזק לכלי.

ניקיון יסודי

חשוב לפרק מידי פעם את הכלי לחלקיו. כל כלי מורכב מחלקים רבים מאוד כאשר ניתן לפרק אותו פירוק ראשוני שהוא בדרך כלל לא מאוד מסובך ואפשר גם לפרק אותו לחלקיקים באופן יסודי יותר. חשוב לבדוק לפני שמפרקים כי יש לנו את הידע איך להרכיב את הכלי מחדש ולהחזיר אותו לתפעול נכון.

חשוב לדעת כי כלי העבודה החשמליים דורשים הרבה יותר ניקיון והוא גם צריך להיות הרבה יותר יסודי ביחס לכלי העבודה הידניים.

מבקשים הוראות בעת הקנייה

כאשר אתם באים לרכוש את כלי העבודה והם עדיין נוצצים ובוהקים באריזה, חשוב שתבקשו לקבל את כל ההוראות לגבי התחזוקה הנכונה של הכלי. אם תבחרו לרכוש את הכלי אצל ספק מומחה, סביר להניח כי תקבלו את כל המידע ואת כל ההוראות לגבי אופן התחזוקה הנכונה של הכלי ואפשרויות הניקיון שלו שיסייעו לו להאריך ימים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.