נאום ההכתרה של טראמפ: “מורשת קלינטון – מוות והרס” (וידאו)

ועידת המפלגה הרפובליקנית ננעלה הבוקר, והמנצח דונלד טראמפ חגג את הכתרתו למועמדה הרשמי לנשיאות ארה”ב בנאום תוקפני: ” קלינטון היא היסטוריה של מוות ורוע”.. צפו

הועידה רפובליקנית בקליבלנד ננעלה לפנות בוקר (שישי), לאחר שצירי הוועידה אישרו באופן רשמי את מועמדותו של טראמפ לנשיאות ארצות הברית.

לאחר שורה של נאומים, הפרעות וספינים, הגיע רגע השיא של הלילה כאשר דונלד טראמפ הוזמן לנאום את נאום ההכתרה שלו

צפו בכתבה באדיבות רשת

טראמפ  נשא נאום ממלכתי עם סממנים של בריונות אופיינית, “אני ישיב את החוק והסדר לאמריקה”. טראמפ שב והדגיש כי “חייהם של כולם שווים” – בהתייחס למעמדם של כוחות הביטחון, לאחר תקריות הירי בין אזרחים לשוטרים בשבועות האחרונים. “אין לנו את הפריבילגיה להישאר כל כך מחויבים לפוליטיקלי-קורקט כפי שהיינו”, אמר לקול תשואות הקהל. “נכבד את האזרחים האמריקנים בהצגת האמת – ולא בשום דבר אחר. עשורים של ירידה בפשיעה נבלמים תחת הממשל הנוכחי ואנו עדים לעלייה החדה ביותר בתחום מזה 25 שנה, בשיעור של עשרות אחוזים מאז אובמה נבחר”.

על סוגיית ההגירה הבלתי חוקית לתחומי ארצות הברית אמר טרמאפ “180 אלף מהגרים בלתי חוקיים מאיימים על ביטחוננו. הם נכנסו באלפיהם לקהילות שלנו מבלי שננקטו אמצעי ביטחון מתאימים”. בנאומו שב על ההבטחה לבנות “חומת גבול נפלאה” על מנת לבלום את ההגירה לארה”ב ממקסיקו.

 

 

המועמד הרפובליקני התייחס למזרח התיכון, והתייחס להסתבכות הימית האמריקנית באיראן, “כולנו זוכרים את התמונות של חיילינו מושפלים מול האירנים”. הוא טען שהסכם הגרעין עם אירן לא העניק לאמריקה דבר, ורק שחרר לטהרן 150 מיליארד דולרים. בנוגע לסוריה, אמר טראמפ כי “הממשל להציב קו אדום שלא אומר דבר במציאות”.

 

טראמפ תקף את הסכם עם אירן, ובמיוחד את מהלכיה של קלינטון כמזכירת המדינה. “אירן נמצאת על המסלול לפצצה גרעינית – זוהי מורשתה של קלינטון: מוות, דשדוש וחולשה”. הוא האשים את כלי התקשורת המרכזיים בגיבוי של קלינטון, שהיא “בובה” של אותם תומכים.

 

טראמפ התחייב ליצור מיליוני מקומות עבודה ולשפר את רווחתם של אזרחי ארצות הברית. “נשפר את חייהם של אזרחינו שהופקרו בעקבות צעדים של הממשל. מדובר באנשים שעובדים קשה אך אין להם עוד קול – אני אהיה הקול שלכם”, הצהיר טראמפ וזכה לתשואות רמות מהקהל.

טראמפ לא חסך את שבט לשונו והמשיך לתקוף את הילארי קלינטון “אנשי עסקים תומכים בקלינטון כי היא תשמור על המערכת מעוותת כמו שהיא – היא הבובה שלהם והם מושכים בחוטים”, הטיח טראמפ ביריבתו הדמוקרטית, “היא העמידה את האומה שלנו בסכנה ולא נתנה על זה את הדין. כך אפשר לדעת שהמערכת מושחתת”. קלינטון עצמה צייצה בזמן הנאום משפט אחד: “אנחנו טובים יותר מזה”.

לפני שטראמפ  עלה על הבמה, שורה של חברי מפלגה ופוליטיקאים רפובליקנים הפצירו בקהל לבחור בטראמפ לנשיא – ואף תקפו את יריבתו הילרי קלינטון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.