טראמפ מתנצל ומצמצם פערים (וידאו)

לאחר חודש מביך ומביש של התרסקות בסקרי דעת הקהל, טראמפ החליף את כל צוות היועצים שלו שהחל לעצב את דמותו הבריונית כ”ממלכתי” -מה שבא לידי ביטוי במהלך הנאומים האחרונים שלו. { “שגיתי, מתנצל אם פגעתי” }

טראמפ משנה אסטרטגיה: לאחר חודש מביך ומביש של התרסקות בסקרי דעת הקהל, טראמפ החליף את כל צוות היועצים שלו שהחל לעצב את דמותו הבריונית כ”ממלכתי” -מה שבא לידי ביטוי במהלך הנאומים האחרונים שלו.

צפו בטראמפ מתנצל.  באדיבות רשת

אמש, לראשונה הוא התנצל בנאום מפויס שלא נראה כמותו מאז החל את המירוץ לבית הלבן, ” לעתים, בלהט הוויכוח והדיבור על סוגיות רבות, אתה לא בוחר את המילים הנכונות או אומר את הדבר השגוי. אני עשיתי את זה ותאמינו או לא, אני מתחרט על כך. בייחוד כאשר זה עלול היה לגרום לכאב אישי”, התוודה המעומד  הרפובליקיני.

בנאומו בשרלוט שבצפון קרוליינה המשיך טראמפ את הקו המפויס: “אני יכול להבטיח לכם את זה: תמיד אומר לכם את האמת”. לאחר מכן מיהר טראמפ לשוב ולתקוף את הנשיא המכהן ברק אובמה ואמר ש”שיקר בנוגע ל-400 מיליון הדולר שזרמו לאיראן במזומן. הוא הכחיש זאת. הוא אמר ‘אנחנו לא משלמים להם כופר’, אבל הוא שילם. הוא שיקר בנוגע לשבויים בדיוק כפי ששיקר בנוגע לאובמה-קר (תוכנית ביטוח הבריאות)”.

דוברת מטה קלינטון כריסטינה ריינולדס אמרה כי “דונלד טראמפ החל את הקמפיין שלו בהעלבת אנשים. הוא המשיך לעשות זאת למשך כל אחד מ-428 ימי הקמפיין עד כה, בלי בושה או חרטה. הלילה למדנו שכותב הנאומים שלו והטלפרומפטר מודעים לכך שיש הרבה דברים שהוא צריך להתנצל עליהם. אבל ההתנצלות הלילה היא רק התבטאות כתובה היטב והוא יצטרך לומר לנו על איזה ביטוי פוגעני, מאיים ומפלג הוא מתחרט ולשנות את הטון לחלוטין”.

 

 

 

טראמפ עצמו יכול להתנחם גם בסקרים שמתחילים להצטמצם, על פי סקר עדכני שפורסם הלילה על ידי מכון המחקר פיו,הפער בין קלינטון לטראמפ צומצם ל-4 אחוזים בלבד.

41 אחוז מהנשאלים בסקר אמרו כי יצביעו להילרי קלינטון, ו-37 אחוז אמרו שיצביעו עבור טראמפ. הפער הקודם בין השניים היה תשעה אחוזים – 45 לקלינטון מול 36 לטראמפ.

49 אחוז מעדיפות את קלינטון, ורק 30 אחוז אמרו שיצביעו עבורו. בין הגברים יש לטראמפ פער של 12 אחוז על קלינטון, 45 לעומת 33 אחוז

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.