הניסוי הגרעיני ההיסטורי שמסעיר את העולם: “קוריאה מבינה דרך אחת”

 הניסוי הגרעיני ללא קשר להשלכותיו הוא היסטורי. מדובר בפצצה שגדולה פי כמה מזו שהוטלה על הירושימה ומהשירות המטאורולוגי של יפן נמסר כי הניסוי גדול פי כמה מכל שאר הניסויים הגרעיניים שערכה צפון קוריאה

הניסוי הגרעיני של צפון קוריאה הבוקר  ב-6:29  (שעון ישראל) הוא הגדול ביותר בתולדות המדינה המבודדת בעולם. פיצוץ שגרם לרעידת אדמה 6.3 בסולם ריכטר ועורר את חשדם של כל מדינות האזור יפן, סין ,וכמובן קוריאה הדרומית שהעריכו כי פיונגיאנג ערכה ניסוי גרעיני דרמטי.

שלוש שעות לאחר מכן הודיעה הטלוויזיה הממלכתית במדינה על הניסוי, ההמון המשולהב בצפון קוריאה החל לחגוג והספירה לאחור למה שמסתמן כמסלול התנגשות בלתי  נמנע – החלה.

העולם המתין בציפייה דרוכה לתגובות החריפות שלא איחרו להגיע, שעות ספורות לאחר שצפון קוריאה ערכה ניסוי בפצצת מימן, נשיא ארה”ב דונלד טראמפ הגיב בטוויטר. “קוריאה הצפונית קיימה תרגיל גרעיני ענק – הצהרותיה ומעשיה ממשיכים להיות עוינים ומסוכנים לארצות הברית”, הוא כתב.

“קוריאה הצפונית מבינה רק דבר אחד!” – הבהיר טרמאפ. “קוריאה הדרומית מגלה, כפי שאמרתי להם, שהדיבורים על פייסנות עם קוריאה הצפונית לא יעבדו”.

טראמפ הוסיף עוד כי “קוריאה הצפונית היא מדינה סוררת, שהפכה לאיום גדול ולמבוכה עבור סין, שמנסה לעזור אך ללא הצלחה רבה”.

הניסוי הגרעיני ללא קשר להשלכותיו הוא היסטורי. מדובר בפצצה שגדולה פי כמה מזו שהוטלה על הירושימה ומהשירות המטאורולוגי של יפן נמסר כי הניסוי גדול פי עשרה מכל שאר הניסויים הגרעיניים שערכה צפון קוריאה מעולם.

כצפוי, במערב גינו את הניסוי, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת עמנואל מקרון כינו  יחד את הניסוי “מימד חדש של פרובוקציה”.

“בנוסף למועצת הביטחון, האיחוד האירופי חייב לפעול עכשיו. הקנצלרית והנשיא הביעו את תמיכתם בהידוק הסנקציות של האיחוד מול צפון קוריאה”. עוד הצהירו מרקל ומקרון כי קוריאה הצפונית מפרה את החוק הבינלאומי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.