טרכטנברג מסביר: למה התפשטתי ?(הקלטה)

ח”כ מנואל טרכטנברג סיפר לגלי צה”ל על הפגנת הזעם שלו, “ניתנה הוראה מגבוה להשליט פה משטר טאליבן והחליטו שהיא לא תכנס. לא רק זה גם השפילו אותן”. אמר בראיון לגלי צה”ל.{ “לא אתן יד למשטרת צניעות”}

דקות לאחר מחאת החצאיות שערכו העוזרות הפרלמנטריות כנגד האיסורים האחרונים הנוגעים לקוד הלבוש במשכן, הצטרף חבר הכנסת מנואל טרכטנברג למחאה לאחר  שהעוזרת הפרלמנטרית שלו לא הורשתה להיכנס למשכן. ” באתי לחלץ אותה משם”, סיפר היום (רביעי) טרכטנברג ליעל דן, “כנראה ניתנה הוראה מגבוה להשליט פה משטר טאליבן והחליטו שהיא לא תכנס. לא רק זה גם השפילו אותן”. אמר בראיון לגלי צה”ל.

חבר הכנסת החליט לבדוק את נהלי הצניעות ולהוכיח כי מדובר באפליה נגד נשים: “הורדתי את המעיל ואת החולצה ויכולתי להיכנס, כלומר יש פה משהו מכוון נגד נשים צעירות. אי אפשר לתת לזה יד”.

טרכטנברג הבטיח כי ימשיך להיאבק בנהלים: “אני אתעקש על כך שנשים צעירות לא יופלו על ידי משטרות צניעות בכניסה לכנסת. אני אתעקש על כך שהעוזרות הפרלמנטריות יוכלו לעשות את מלאכתן בכנסת”.

 

כ-20 יועצות פרלמנטריות שניסו ליצור פרובוקציה לא הורשו להיכנס הבוקר (רביעי) למשכן הכנסת בשל שמלות וחצאיות קצרות שלבשו.

כזכור, ביום ראשון האחרון החלה מחאת החצאיות  עוכבה שקד חסון, המשמשת יועצת פרלמנטרית לחברת הכנסת מרב מיכאלי (המחנה הציוני) במשך שעה בכניסה למשכן הכנסת בשל שמלה שהוגדרה קצרה מדי על ידי השומרים. “לא פחות מחמישה שומרים עמדו ומדדו בעיניהם את הרגליים של שקד והחליטו שהלבוש שלה לא מאפשר לה להיכנס לעשות את עבודתה בכנסת”, זעמה מיכאלי בפוסט בפייסבוק.

שומרי הכנסת עיכבו את העוזרות שמצידם לא היססו למחות. “חמש מאיתנו מעוכבות, ועוד אחת הורשתה להיכנס אחרי עיכוב קצר יותר”, מספרת שירה עמיאל, המשמשת יועצת פרלמנטרית לחברת הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד).

בשיחה עם חדשות 2 Online הבהירה עמיאל כי “החלטנו ללבוש היום שמלות וחצאיות במקום מכנסיים כאות מחאה, אבל אלה שמלות וחצאיות שכבר נכנסנו איתן לכנסת בעבר בלי בעיה”.

“יש לנו יום עבודה ארוך ואף אחת מאתנו לא מתלבשת כדי לגרות”, מבהירה לירון שליש, המשמשת יועצת פרלמנטרית ודוברת לחברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד). “אף גבר לא היה צריך להתעסק הבוקר במה שהוא לובש. יש לנו הרבה עבודה לעשות, אין סיבה שנתעסק בזוטות. זה מרגיש כאילו העבודה שלנו פחות חשובה, כאילו אנחנו פחות בנות אדם”, היא מוסיפה.

“את השמלה שאני לובשת היום לבשתי גם לראיון העבודה שלי בכנסת”, סיפרה שליש, “אני חושבת שאפשר לסמוך על ההיגיון הבריא של מי שהגיעה לעמדה בה היא עובדת בכנסת: אף אחת מאתנו לא מגיעה לעבודה בגופיות, ג’ינס או כפכפים, אלא בצורה נאותה”.