יאיר נתניהו: “שי ניצן טייח חקירה של ילד שנהרג”

בנו של ראש הממשלה שיתף כתבה של איילה חסון בו הביאה מקרה בו טייח פרקליט המדינה הפורש יש ניצן הריגה של ילד בשם גל בק, “האבא של הילד יודע זאת, שונא את שי ניצן, אך שותק כרגע, כי הוא לא רוצה להפריע לו לתפור את נתניהו, כי הוא איש שמאל”, כתב בנו של נתניהו

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך להסעיר את הטוויטר:  בנו של ראש הממשלה  שיתף כתבה של איילה חסון בו הביאה מקרה בו טייח פרקליט המדינה הפורש יש ניצן הריגה של ילד בשם גל בק.

 וכך צייץ יאיר, “וואו! איילה חסון אומרת ששי ניצן טייח הריגה של ילד ששמו גל בק. האבא של הילד יודע זאת, שונא את שי ניצן, אך שותק כרגע, כי הוא לא רוצה להפריע לו לתפור את נתניהו, כי הוא איש שמאל”.

 נתניהו גם שיתף ציוץ של אחד מפעילי הליכוד  שכתב כך, “צייצנים יקרים מפיד ימין האדמה רועדת אחרי מה שאומרת כאן איילה חסון תצאו החוצה לרחוב ותרגישו. אחרי הדברים האלה אעשה הכל, שבכוחי הדל לעשות, על מנת לבטל את כתבי האישום ההזויים שהטיח שי ניצן בראש ממשלה מכהן על מנת להדיחו”.

חן מענית (‘גלובס’) אמרה בשידור ברדיו ללא הפסקה: “אני חושב ששי ניצן הוא אדם מאוד מוכשר. הוא משפטן חכם ומוצלח, הוא ידע להגן בבג”ץ ובמקומות נוספים על הסדרי טיעון וידע להתמודד עם עתירות מאוד מסובכות לאורך השנים. הוא אדם שיש בו כריזמה, כשהוא נואם אנשים מקשיבים לו. בחלקים אחרים באישיות שלו הוא נתפס גם כיהיר ופחות יודע להיות קשוב לאחרים ולקבל ביקורת”.

עו”ד רוטמן: “אני חושב שהמאפיינים הללו יכולים לאפיין גם את הפרקליטות כולה כגוף. במידה מסוימת שי ניצן הוא פניה של הפרקליטות. מוכשרת, חכמה, יהירה מאוד ולא יכולה לקבל ביקורת”.

אילה חסון חלקה על השניים ואמרה: “אני רוצה לתרום את התובנה שלי לשיחה הזאת. אני מתחברת למה שאמרתם, שהוא איש חכם וידען. אני רוצה להגיד שהוא לא רק יהיר אלא גם נקמן ומניפולטור ברמה הגבוהה ביותר שהכרתי. הוא לוקח מידע ועושה בו מניפולציה בהתאם לצרכים המשרתים את האג’נדה שלו באותו קייס. ראיתי זאת לנגד עיני כשהוא התמודד עם ראיות פורנזיות ועדות מפוברקת של עדה בפרשה של מוות של ילד בן 16 והוא עשה את המניפולציה הכי נבזית בחקירה שאפשר להעלות על הדעת. אבא של גל בק אמר לי את המשפט הכי מצמרר ששמעתי. שהוא קם כל בוקר ומקלל את שי ניצן על מה שהוא עשה לנו אך הוא רוצה שהוא יסלק את נתניהו ולכן הוא שותק עכשיו”.

עו”ד רוטמן: “המשפט האחרון שלך הוא מאוד מאפיין. במידה מסוימת היה קונצנזוס מאוד רחב מימין ומשמאל שהפרקליטות היא גוף חולה. הדוגמא שאת הבאת והביקורת של גרסטל, למרות כל הדברים הטובים שאפשר לומר על הפרקליטות, היא גוף חולה. שי ניצן אמר שאיבדו את האמון במערכת המשפט כי הפוליטיקאים תוקפים אותנו. ההיפך הוא הנכון. הסיבה היחידה שיש עוד אנשים שנותנים אמון בפרקליטות זה כי היא משרתת אותם פוליטית כי הם נפטרים מהיריב הפוליטי מספר אחת שלהם – בנימין נתניהו. הרבה מאוד אנשים מהמרכז ומהשמאל היו שמחים לעשות טיפול שורש בפרקליטות רק הם אומרים שזה לא הזמן כי הפרקליטות עושה בשבילם את העבודה כרגע ונפטרת מנתניהו. אני חושב שהדבר הזה חמור, הוא משחית את המערכת הפוליטית שלנו כשאי אפשר לנהל דיון לגופם של דברים על הכשלים, בין היתר גם בחקירות נתניהו. המערכת פוליטית התקשורתית נותנת הנחות סלב מטורפות לפרקליטות על המון כשלים כי היא מטפלת להם בנתניהו כרגע”.

חן מענית (‘גלובס’): “האופן בו אתה מציג את הדברים הוא קצת קיצוני. יש חלק די נכבד לאופן בו הפוליטיקאים שינו את יחסם כלפי הפרקליטות, עם אמירות כמו הפרקליטות שבתוך הפרקליטות, שאין להם כל בסיס. זה לא פותר ביקורת על הפרקליטות, יש הרבה מקרים שראויים לביקורת”.

“שום דבר לא נשפט באובייקטיביות”

אילה חסון: “אין ספק שמקרה נתניהו משבש את הדעת ושום דבר כמעט לא נשפט בעיניים אובייקטיביות. אני שומעת לנגד עיני התבטאויות על פרקליט המדינה משה לדור. אמנון דנקנר ז”ל קרא לפרקליט המדינה משה לדור להתאבד. עיתונאים בכירים מאוד קראו עליו קריאות איומות ונוראיות על רקע משפטי אולמרט. הציבור לא בהכרח עדר, צריך שיהיה בסיס גדול לדברים כמו פרשת רות דוד, רומן זדורוב והילה גרסטל כדי שאנשים יאמינו לדברים. זה נכון שיש מניפולציות אבל זה לא על חלל ריק”.

חן מענית (‘גלובס’): “חלק גדול מהביקורת היא נכונה וחשובה אך ברגע שזה מגיע לאמירות על סף הקונספירציה שמציג את הפרקליטות כארגון שזומם מזימות – השיח נגמר”.

עו”ד רוטמן: “חלק מהציבור לא רוצה לשמוע אמירות מאוד קשות על הפרקליטות כי זה מפריע לו כרגע. אם אספר לך שפרקליט המדינה ניסה לסכל מועמדות של עובד מדינה בתפקיד של עובד מדינה במכון לרפואה משפטית וחרש מזימות וחוות דעת מפוברקות ולא סבירות, האם כל כך מופרך להאמין שכך פעלו גם כנגד נתניהו, ליברמן ועוד?”

אילה חסון: “אני יכולה לשתף שהוא פעל בטירוף נגד המינוי של מנדלבליט. הימים היו ימי פרשת הרפז, חוקר משטרה ז”ל ותובעת קיבלו הוראות לקבל רק במנדלבליט. ראיתי את מה שמנדלבליט עשה והזניחו דברים חמורים יותר שקרו בתיק. זה בא ישירות משי ניצן. אמרו לי את הדברים בצורה מפורשת ביותר”.

עו”ד רוטמן: “אז כעת חן מענית יטען שאת קונספירטיבית”.

חן מענית (‘גלובס’): “אתה עושה כאן ערבוב ולא מפריד בין מקרים. הפרקליטות מטפלת מדי יום במאות אלפי תיקים של אלימות ועבירות כלכליות. מעבר לשי ניצן יש עוד חמישה פרקליטים שמסתובבים עם אבטחה כי ראשי ארגוני פשע רוצים להרוג אותם. בואו לא נשכח גם את זה. צריך להתייחס לכל מקרה בנפרד”.

אילה חסון: “אני סבורה שבתום עידן נתניהו יהיה פשוט לטפל בצורה נקייה בכשלים. מדינה בלי פרקליטות טובה ורצינית ומשטרה טובה ורצינית היא מדינה שהדמוקרטיה שלה בסכנה. צריך לא להיות חסידים שוטים של פוליטיקאים או של פרקליטי מדיני ולבחון את הדברים לגופם של דברים”.

עו”ד רוטמן: “אני חושב שלמדינת ישראל יש פרקליטות טובה ורצינית. אנחנו כציבור צריכים לגלות אפס סובלנות לתפירת תיקים וסיכול מינויים. אני לא מצטרף לנבואה שלכם שאחרי עידן נתניהו יהיה קל יותר כי זו שיטת הפעולה של הפרקליטות ושל המשטרה. להחזיק חומרים על נבחרי ציבור ככלי לריסון הביקורת הציבורית. אני לא רואה את זה הולך ומסתיים. אם נתניהו ייפול בגלל הדבר הזה – זה רק יוכיח את השיטה”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.