‘יד שרה’ תקיים השבוע כינוס ‘ירחי כלה’ בינלאומי

נושאי הכינוס: תרומת איברים, קביעת שעת המוות עפ”י ההלכה ועוד

“מכון ירושלים לפסיקה הלכתית רפואה והלכה”, יקיים השבוע כנס ירחי כלה ייחודי המיועד לרופאים ומומחים במקצועות הרפואה והעוסקים בתחום.
במסגרת הכינוס, הנערך זו השנה השישה עשר ברציפות, ידונו הרופאים עם גדולי הפוסקים, בסוגיות רפואיות מורכבות, ישמעו את דעת ההלכה ויצברו ידע רב שיעזור להם להמשיך בעבודת הרפואה והצלת חיי אדם על פי דרך התורה.

בין הנושאים שיועלו לדיון הלכתי מעמיק, יהיה נושא קביעת שעת המוות , שעורר הדים נרחבים לאחרונה, בעקבות הצעה בכנסת , לפיה כל מחדשי רשיון הנהיגה יכנסו אוטומטית למאגר תורמי האברים של אגודת אדי.
ההצעה כאמור, עוררה זעם רב בציבור שומרי התורה והמצוות, הגבירה את החשש מקצירת איברים ללא רשות והציפה את חוסר הידע ההלכתי הקיים בנושא.
תרומת איבר חיוני מתאפשרת רק אם התורם עדיין חי, דבר שגורם במודע להרצחו המיידי
ומעלה את השאלות הקריטיות:
מה קובע את שעת המוות? איזה מוות וודאי כפטירה: מוות לבבי או מוות מוחי ? באילו תנאים ניתן לתרום איברים חיוניים?
רבני המכון בהשתתפות גדולי פוסקי ההלכה, הרב יצחק זילברשטיין, הרב משה שטרנבוך והרב זלמן נחמיה גולדברג שליט”א, ילבנו עם הרופאים את הסוגיות המורכבות ויעבירו בצורה בהירה את דעת התורה בנושאים אלו ונוספים.

המושב האחרון של כינוס “ירחי כלה בינלאומי” יהיה בהנחיית נשיא ומייסד יד שרה, הרב אורי לופוליאנסקי, שיעלה בפני הרבנים והרופאים דילמות הלכתיות רפואיות, שעלו על שולחנו במסגרת הפעילות השוטפת של יד שרה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הכבוד ליד שרה סוף סוף ארגון מכובד שעושה את זה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב