‘יהדות התורה’ בקרב נגד ‘ישראל ביתנו’: “לאשר בכל מחיר את חוק הליבה”

לאחר אישור ועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק לביטול חובת לימודי הליבה בבתי הספר החרדיים, צפויה הערב מליאת הכנסת לאשר את החוק בקריאה שניה ושלישית, אך מפלגת ‘ישראל ביתנו’ מאיימת להיעדר מההצבעה במחאה על כך שהנושא לא נידון בוועדה מיוחדת בנושא דת ומדינה. עם זאת, עדין יש רוב מספיק בקואליציה כדי לאשר את החוק בקריאה ראשונה

לאחר אישור ועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק לביטול חובת לימודי הליבה בבתי הספר החרדיים, צפויה הערב מליאת הכנסת לאשר את החוק בקריאה שניה ושלישית, אך מפלגת ‘ישראל ביתנו’ מאיימת להיעדר מההצבעה במחאה על כך שהנושא לא נידון בוועדה מיוחדת בנושא דת ומדינה. עם זאת, עדין יש רוב מספיק בקואליציה כדי לאשר את החוק בקריאה ראשונה.

הועדה לנושאי דת ומדינה התכנסה הערב בהשתתפות נציגי מפלגות הקואליציה, אך לא הגיעו להסכמה בנושא חוק הליבה שיעלה הערב במליאה.

ל’ישראל ביתנו’ הובהר כי עליה להצביע יחד עם הקואליציה שכן מדובר בהסכמים קואליציוניים שאינם נתונים לוויכוח. הדברים נאמרו על ידי שר התיירות יריב לוין, שכינס הערב (שני) לראשונה את הצוות הקואליציוני בנושא חקיקת דת ומדינה.

בצוות חברים נציגים מכל סיעות הקואליציה והוא צפוי להתכנס מעת לעת. הקמתו של הצוות נעשתה בהתאם להסכמים הקואליציוניים ותכליתו דיון והסכמה בנוגע לחוקים בנושאי דת ומדינה בטרם יקודמו ויעלו לדיון.

בקואליציה הסבירו כי גם אם חמשת חברי ישראל ביתנו ייעדרו מהישיבה יש עדיין רוב לאישור החוק הערב בקריאה ראשונה וכי המגעים מול ישראל ביתנו יימשכו לקראת ההצבעה בשבוע הבא בקריאה שנייה ושלישית.

ביטול חובת לימודי הליב”ה כתנאי לתקצוב מוסדות הלימוד החרדיים הופיע בהסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד. במהלך הדיון בממשלה עזב שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד) במחאה את ישיבת הממשלה ולא השתתף בהצבעה.

ח”כ משה גפני (יהדות התורה) אמר השבוע לעיתון הארץ כי המהלך יושלם עד צאת הכנסת לפגרת הקיץ בסוף השבוע הבא. “זה צריך להסתיים עד סוף הכנס. אין בזה שום דבר מסובך, זה סוכם בהסכם הקואליציוני. אנחנו דורשים לחזור למצב של שנת 2012. מבחינתנו זה החוק האחרון של תקופת לפיד שאנחנו מוחקים”, אמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.