‘יהדות התורה’ נערכת לבחירות: “קמו לנו אויבים מבית”

‘יהדות התורה’ נערכת לבחירות: הח”כים גפני וליצמן נפגשו להיערכות ראשונית. חשיפה: “הקרב על המנדט התשיעי יגרור קמפיין בציבור המסורתי”.

ביום שלאחר כישלון הפגישה בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר לפיד, הממשלה מתפרקת. אם לא יהיה שינוי דרמטי – ישראל הולכת לקלפיות הבוחר תוך פחות משנתיים.

הכנסת צפויה להצביע מחר (ד’) על פיזורה, כשמפלגת הליכוד יצטרפו להצעת החוק לפיזור הכנסת שהגישו מרצ והעבודה, ואז הבחירות יערכו בתוך 90 יום מרגע פיזורה. בתרחיש שכזה צפויות הבחירות להתקיים כבר ב-17 במארס, או ב-24 באפריל, לאחר חג הפסח.

חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן מ’יהדות התורה’ נערכים לבחירות ונפגשו הצהריים לפגישת היערכות ראשונית, כאשר כבר בימים הקרובים ייערכו פגישות נוספות בין נציגי המפלגות לדון בהקשר לפתיחת המטות ושרטוט ראשון לקמפיין של ‘יהדות התורה’.

בבחירות הקודמות, ליהדות התורה לא היה, למעשה, קמפיין. פיצולים פנימיים ויריבויות הביאו לכך שרק שבוע קודם הבחירות הם התחילו להזכיר לציבור שיש בחירות, בכנס בהשתתפות גדולי ישראל גדול. עם זאת, בכל התקופה שקדמה לבחירות הם פמפמו לציבור בנושא הגיוס. אלא שביום הבחירות יהדות התורה הדהימה את כל הסוקרים  וגרפה שבעה מנדטים היסטורים מה ששבר את הנאחס שאפיין את המפלגה החרדית. אחת הסיבות להתחזקותה של יהדות התורה  היא הגידול הדמוגרפי וההתייצבות מלאה בקלפיות.

ב”יהדות התורה”  צפויים לערוך קבוצות מיקוד ועבודות פילוח של כלל החוגים החרדיים ואיתה הערכת מצב שלפיה “הסכנה המוחשית המרחפת עתה על כלל עולם התורה וגזרותיה בכל תחומי החיים של הציבור החרדי תהווה חלק מכריע בשינוע המוני מצביעים אל הקלפיות ביום הבחירות”.

גורמים ב’יהדות התורה’ חושפים בפני כתב ‘קוקר’ כי בבחירות הקרובות הקמפיין צפוי לפנות גם אל הציבור הלא דתי. הקמפיינרים של ‘יהדות התורה’ חולמים על גדודי מצביעים מסורתיים שיביאו את המנדט השמיני ואולי אף התשיעי בבחירות.

כזכור מבחירות קודמות, מאמץ מרבי מופנה אל האויבים מבית, יהדות התורה נהנית מקהל מוגדר במיוחד, ובריכוזים החרדיים ניתן לערוך רשימת שמות מדויקת של כל מצביעי המפלגה, ולפיכך לחשב בדיוק מוחלט כמה קולות תקבל הסיעה. החישובים הפנימיים מראים על פוטנציאל של שמונה מנדטים.

 

לפניות לכתב: [email protected]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.