צפו: יהודי שופך כוס תה רותח על פניו של אחמד טיבי – וידאו ותמונות

במהלך הפגנה שקיימו תושבי בדואים נגד תוכנית פראוור מול בית משפט השלום בבאר שבע. נראה גבר יהודי בשנות ה-40 לחייו מתקרב לח”כ ושופך עליו כוס תה רותח.

המשטרה עצרה  את החשוד, וחבר הכנסת הערבי טיבי דיווח לחוקרים על כך שהוא חש  צריבה בעיניו.

 טיבי אמר מיד לאחר התקרית: “אין ספק שלהסתה של הימין נגד הח”כים הערבים יש תוצאה ויש מי שמבצע. ההתקפה עליי היא תולדה של גזענות גואה ושל ההסתה נגד הח”כים הערבים בעניין פראוור במיוחד. לא חששתי מאיומי רצח, יריקות או תה חם, ואמשיך להשמיע את קולי ומחאתי בכל מקום. חמור שאיש ציבור נבחר מותקף פיזית בגלל עמדתו”.

 אחד המפגינים סיפר על ההפגנה: “עדיין יש לנו חשש שממשלת ישראל מנסה לבצע את תוכנית פראוור. היא מסכנת את קיומנו על אדמותינו. לא נוותר בקלות, אפילו אם יהרגו אותנו בבתינו”. עוד אמר: “לצערי מדינת ישראל נוהגת בגזענות נגד האזרחים הערבים בכל הארץ. במקום שהממשלה תגן עלינו, האזרחים, היא מפקירה אותנו. לא מעניין אותה מתושבי הנגב, בשבילה אנחנו כמו כלבים”.

עו”ד רדא ג’אבר, מנכ”ל “אמאןהגיב על שפיכת התה החם על טיבי: “תקיפתו של ח”כ טיבי היא תמרור אזהרה חמור בפני הציבור הישראלי, שנתן במשך שנים לגיטימציה לאלימות הפוליטית המילולית נגד חברי הכנסת הערבים, שמתורגמת היום לאלימות פיזית. הכתובת לא נשארה על הקיר והיא עכשיו בידיהם של קיצוניים שגורמי אכיפת החוק חייבים לעצור אותם לפני שיהיה מאוחר. המערכת הפוליטית נדרשת כעת לחשבון נפש אמיתי ביחסה לחברה הערבית ונציגיה”.

צילום: נחמן פרידמן חדשות 24

IMG-20131219-WA0003IMG-20131219-WA0002טיבי , יהודה פרידמן חדשות 24

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ימח שמו טיבי!! שונא ישראל זה..והכי מצחיק! שהוא יוצא נגד המדינה,והמדינה עוד משלמת לו משכורת.

    איתמר |
    הגב