יהורם גאון -“דרכי נעם”

סינגל חדש שכולו אהבת ישראל והתורה פרי עטו של עובדיה חממה, מתוך אלבום שירי קודש שבדרך

העבודות על אלבום שירי הקודש תפילת האדם של יהורם גאון, מבית היוצר של עובדיה חממה, הגיעו לסיומן. האלבום צפוי לצאת בקרוב מאד ממש ורגע לפני, עם תחילת הימים הנוראים, משחררים השניים סינגל חדש.

דרכי נעם, שיר אהבת ישראל והתורה,הינו שילוב מילים מספר משלי ג’, יחד עם מילים מקוריות של חממה שכאילו נכתבו בקולמוסיהן של מחברי סידורי התפילה בדורות שעברו.

מסוף העולם עד סופו, היא תאיר לך את הדרך

מלבדה אין עוד, תורת חיים וערך

מהרקיע כפלא הפציעה, כנס תתנוסס בגאון

מהרקיע אלינו הפליאה, להשביע להרוות צימאון

דְּרָכֶיהָ דַרְכֵי נֹעַם וְכָל נְתִיבֹתֶיהָ שָׁלוֹם

בְּנִי תּוֹרָתִי אַל תִּשְׁכָּח וּמִצְוֹתַי יִצֹּר לִבֶּךָ

כִּי אֹרֶךְ יָמִים וּשְׁנוֹת חַיִּים וְשָׁלוֹם יוֹסִיפוּ לָךְ

חֶסֶד וְאֱמֶת אַל יַעַזְבֻךָ, עַל לוּחַ לִבֶּךָ כְּתוֹב אוֹתָם

וּמְצָא חֵן וְשֵׂכֶל טוֹב, בְּעֵינֵי אֱלֹקִים וְאָדָם.

 

“מה שהביא אותי לצורך של ממש לכתיבת השיר, זה משהו שהטריד אותי”, מסביר עובדיה חממה. “קיימת דעה קדומה בקרב רחוקים וטועים, בתפיסה שאם אתה יהודי, שמתיישב בחלקי הארץ השונים

(ולמשל מזרחה לתל אביב…) ואוהב את התורה ונאמן לארץ ישראל –  אתה אוטומטית מקור הבעיה,

אדם קיצוני ששונא גויים ולא רוצה שלום, העניין הזה הפריע לי מאד…  אם היום מדברים על פייק ניוז, הרי זו תפיסה הפוכה לאמת. יש להגיד אמת ברורה ולפרסם אותה. ‘עם ישראל הינו עם רחמן ורודף שלום, שנאלץ בעל כורחו להלחם על קיומו הפיסי והרוחני מאז ומעולם”.

שהרי חזון הנביאים על תיקון עולם ועל  השלום העולמי הינו אחד מעיקרי האמונה  היהודית. חממה מספר: “אמנם לא חידשתי פה דבר, אולם שכשפגשתי כאומן את מילות הקודש “דרכיה דרכי נועם ונתיבותיה שלום”, חשתי שמצאתי את המענה המדוייק לתפיסות השליליות על אוהבי התורה והארץ,

והאמונה בבורא עולם. “שם זה התניע אותי ובנקודה עמוקה הזו  נולד השיר” .

שירת הקודש המופלאה של יהורם גאון היא אולי השופר הלאומי ההולם ביותר כיום ל 12 השבטים שאנחנו. יהורם התחבר לשיר בשלמותו משמיעה ראשונה .בהתחלה הוא עוד חשב שכל הטקסט מן המקורות … ועד היום הוא אומר שזה לא שיר אחד אלא כמה שירים שונים שמחוברים יחד ליצירה שלמה אחת”.

האלבום תפילת האדם צפוי לצאת לאור ולהגיע לחנויות בתחילת ספטמבר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.