“יום ירושלים לא שייך רק למגזר אחד”(וידאו)

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגר״י יוסף לאלפי החוגגים בכותל המערבי ובמרכז הרב: ״יום ירושלים לא שייך רק לציונית הדתית אלא לכל עם ישראל, אוי ואבוי לו למי שלא מכיר טובה״ {הראשל”צ}

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגר״י יוסף לאלפי החוגגים בכותל המערבי ובמרכז הרב: ״יום ירושלים לא שייך רק לציונית הדתית אלא לכל עם ישראל, אוי ואבוי לו למי שלא מכיר טובה״

עשרות אלפי חוגגים הגיעו היום לרחבת הכותל המערבי לחגוג את ׳יום ירושלים׳ המציין 49 שנים לשחרורה ואיחודה של העיר.

בבימת הכבוד שנבנתה במרפסת הכותל, בהשתתפות רב הכותל הגר״ש רבינוביץ ורבנים נוספים, ברך הראשל״צ הגר״י יוסף את המוני החוגגים ואמר: ״אם אדם מכיר טובה לקב״ה על כל הטוב אשר עשה לנו בזמן מלחמת ששת הימים – אז באמת הקב״ה יעשה עמנו עוד ניסים ונפלאות. עשית ליראיך נס להתנוסס. אולם אם אדם לא מכיר טובה עלול להפסיד הרבה. מי לנו גדול מחזקיהו המלך שהרביץ תורה בעם ישראל באופן מופלא ואף היה ראוי להיות משיח, אך לא זכה לכך כי לא הודה לקב״ה על הניסים שנעשו לו״.

בהמשך היום הגיע הראשל״צ לכנס חגיגי שנערך בישיבת מרכז הרב בהשתתפות רבנים ואישי ציבור. בכנס זה המשיך והפליג הראשל״צ במעלת הכרת הטוב לקב״ה על ניסי המלחמה ההיא:

״הצעירים כאן לא זוכרים, אנחנו זוכרים את מלחמת ששת הימים כבן ישיבה צעיר, מילאנו שקי חול במשך שבוע ימים כדי להגן על הבתים מההפגזות, איזה פחד שרר בכל הארץ. כל העם היה בסכנה וכל העם צריך להכיר טובה”.

״אשריכם תלמידי הישיבה שאתם לומדים תורה ובכך נותנים זכויות לעם ישראל. צריך להכיר טובה גם לכם וגם לחיילי הצבא שמסרו נפש להגנת עם ישראל. כמה נהרגו במלחמה הזו.

״צריך לדעת שהיום הזה של יום ירושלים לא שייך רק למגזר אחד, לציונות הדתית או למגזר אחר, הוא שייך לכל עם ישראל. הלא כולנו היינו בסכנה. כולנו זכינו לניסים ונפלאות וכולנו צריכים להכיר טובה חז”ל אומרים דברים חמורים על מי שאינו מכיר טובה, מצינו אצל חזקיהו המלך שהיה צריך להיות משיח ואפילו שהיה צדיק ןהקים עולה של תורה לא זכה לכך, רק בשביל שלא אמר שירה על הנצחון במלחמה״.

עוד הוסיף הראשל״צ: ״אני זוכר את חג השבועות בתשכ״ז לאחר שחרור הכותל, כל עם ישראל היה שם. איזו התרגשות היתה. אני הלכתי עם האבא זצ״ל, איך התרגש למראה הכותל המשוחרר. לכן כולנו חייבים להכיר טובה על הניסים הגדולים שנעשו לנו״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.