הטענה ל”אי שפיות” נדחתה: יוסף חיים בן-דוד הורשע ברצח אבו חדיר

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר את יוסף חיים בן-דוד בחטיפתו ושריפתו למוות של הנער מוחמד אבו-חדיר משועפט לפני כשנתיים. במהלך המשפט טענו סנגוריו ל”אי שפיות” אולם בית המשפט דחה את הטענה

יוסף חיים בן דוד, תושב ירושלים כבן 30, הורשע הבוקר ברצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר לפני קרוב לשנתיים. בית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי בן דוד ביצע את הרצח על רקע לאומני, והוא צפוי להישלח למאסר עולם.

ההרשעה מגיעה לאחר תקופה ארוכה בה דן בית המשפט במצבו הנפשי של בן דוד, שלבסוף הוגדר ככשיר לעמוד לדין.

בפסק הדין קבעו השופטים כי בן דוד לא היה פסיכוטי בעת ביצוע העבירות הקשות, וכי הוא אחראי למעשיו ושלט בהם. הוא הורשע בעבירות רצח, חטיפה לשם רצח, תקיפה הגורמת חבלה, ועבירות נוספות.

הוריו של אבו-חדיר אמרו לאחר מתן פסק הדין: “ידענו שהוא לא משוגע והוא משקר לבית המשפט…כשרואים אותו זה קשה לנו. הדם שלנו נשרף כשרואים אותו. מספיק”.

כזכור, מעשה הרצח בוצע ביולי 2014 בשיתוף שני קטינים, שכבר הורשעו ברצח וכבר נשלחו למאסר בפועל (קטין אחד ירצה מאסר עולם ועוד 3 שנים, וקטין אחר ירצה 21 שנות מאסר). על פי כתב האישום שהוביל להרשעות, השלושה הצטיידו בבקבוקים מלאים בדלק ונסעו לחטוף יחד את אבו חדיר, תושב שועפט שבמזרח ירושלים. בדרכם ליער חנקו אותו עד אובדן הכרה ובן דוד הכה בראשו באמצעות לום. לאחר מכן שפכו דלק על גופו של אבו חדיר והציתו אותו בעודו מחוסר הכרה. גופתו נמצאה מאוחר יותר בשטח היער.

בוידאו: העדויות המזעזעות של רוצחי אבו-חדיר נחשפות. צפו

(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.