יועץ התקשורת שעבד עם ביבי: “מתפלא על נתניהו שמגיע לעסקה”

בושינסקי אמר שהופתע מהפרסומים. “אני מתפלא עליו, אני זוכר את נתניהו כפייטר – אוהב להילחם וגם לוחם”. עוד הוסיף: “הוא הרי יצר קמפיין גדול, הוא טען שתופרים תיקים והפרקליטות המציאה הלכות כדי להעמיד אותו לדין. גייס חלק גדול מהעם איתו וזה הפך להיות מבחן של הפרקליטות מול העם”

בן כספית פרסם אמש (ד’) ב’מעריב’ ו’וואלה’ כי, בדומה לעסקה שקיבל אריה דרעי, גם ראש הממשלה לשעבר ויושב ראש האופוזיציה הנוכחי בנימין נתניהו מנהל מגעים עם הפרקליטות באשר להסדר טיעון.

נתניהו דורש שלא יוטל עליו קלון כך שיוכל לשוב לחיים הפוליטיים בעתיד בתמורה לפרישה זמנית.

גדעון אוקו דן על כך עם אביב בושינסקי, לשעבר יועץ התקשורת של בנימין נתניהו, שהגיב לדברים ברדיו ללא הפסקה:

בושינסקי אמר שהופתע מהפרסומים. “אני מתפלא עליו, אני זוכר את נתניהו כפייטר – אוהב להילחם וגם לוחם”. עוד הוסיף: “הוא הרי יצר קמפיין גדול, הוא טען שתופרים תיקים והפרקליטות המציאה הלכות כדי להעמיד אותו לדין. גייס חלק גדול מהעם איתו וזה הפך להיות מבחן של הפרקליטות מול העם”.

בושניסקי נזכר כי “בתחילת הדרך עו”ד וינרוט ז”ל נתן עצות לנתניהו, כשהיה על ערש דווי, הציע לו ללכת לסוג של עסקה”. כמו כן, התייחס בושינסקי להיעדר התגובה של ראש הממשלה לשעבר לפרסומים, וטען: “בהתחלה חשבתי אולי כי זה בן כספית, אולי הוא לא רוצה לתת לו כבוד או חוסר כבוד בזה שהוא לא מתייחס לו. אבל הפרסום היכה גלים. אני מקיש שאם הוא לא מגיב, כנראה יש דברים בגו”.

היועץ לשעבר של נתניהו תהה: “למה שהדברים לא יתברר עד תום בביהמ”ש, כך אמון הציור יחזור למערכת המשפט? מה עם כל עדי המדינה שיצאו בעור שיניהם ללא כתב אישום?” כשנשאל מדוע, אם כן, הוא סבור שנתניהו פועל להשגת עסקת טיעון, השיב בושינסקי: “הנושא הכלכלי בהחלט מעיק עליו, אני יודע את זה מחברים קרובים אליו, שאומרים שזה עול גדול לנהל כזה תיק עם העלויות האלה”.

היועץ העריך: “אני בטוח שבני משפחתו דווקא לוחצים עליו ללכת עד הסוף”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.