יו”ר הבית היהודי נפתלי בנט אומר בביקורו היום בישיבת מיר: אנחנו אחים ולא אויבים • אבל שוב חזר על המנטרה הקבועה כי צריך להבין שזה לא מה שיהיה, והוסיף כי תורה וצבא יכולים ללכת יחדיו.

היום בסביבות השעה 9:00 בבוקר הגיע נפתלי בנט לשכונת בית ישראל, שם סעד ארוחה קלה, ואחר כך קיבלו ראש ישיבת מיר הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שליט”א לפגישה אישית שם שהה קרוב לחצי שעה, וכן שוחח עם עוד כמה מראשי הישיבה.

בנט שמע מראשי הישיבה על זמני הלימוד בישיבה הגדולה בעולם, כל זמני ושמות הסדרים, וכן שמע על מערך צי של אוטובוסים הנושאים עמם כל יום את אלפי האברכים והבחורים הלומדים.

כמו כן אף שוחח בנט עם מדי פעם עם תלמידים של הישיבה ואף שמע מהם באופן אישי את דעתם על הישיבה שבה הם לומדים כל הזמן.

מיד בהכנסו לבית ההיכל הגדול בישיבה הודיע לכתבים רבים ובהם כלי תקשורת מכל גווני הקשת ואמר להם בטון פייסני כלשהו: “באתי לפה בראש ובראשונה על מנת ללמוד. כולם מדברים אבל הדבר הראשון שצריכים לעשות הינו להכיר אחד את רעהו. עיקר הדברים שאני רוצה לחדד הוא שאנחנו אחים, אני לא אוייב או יריב שלכם”.

בענין הגיוס לבני הישיבות אמר כי גם בעיניו ללמוד תורה הוא מהאינטרסים ההכרחיים ביותר, אבל, צריכים לדעת לשלב גם תורה וגם צבא ולא יכולים לעשות איפה ואיפה, דהיינו תורה לבד בלי צבא או להיפך.

בנט כנראה ימשיך את ביקורו לעבר ישיבת חברון שם היה אמור בעיקר להגיע לפי הפרסומים היום, כנראה שגם שם יגיד את אותם הדברים שציבור הלומדים לא אוהב לשמוע, וגם שמע מספיק.
לפי שעה לא נראה כי הביקורים ישנו את דעתו, או יבטלו את הברית בינו לבין לפיד.

יצויין כי ראש הממשלה נתניהו הודיע חד וחלק כי מנוי וגמור עמו כי הממשלה הבאה תהיה עם עם המפלגות החרדיות, ואף איים כי אם הבית היהודי ולפיד לא מעוניינים לקבל את זה, הרי שהוא מוכן אפילו ללכת לבחירות חדשות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.