יו”ר ההסתדרות לעמיר פרץ: “נהל מו”מ עם הליכוד”

הלחץ על עמיר פרץ נמשך: יו”ר ההסתדרות ארנון בר דוד קרא היום (חמישי) לעמיר פרץ ולמפלגת עבודה – גשר לנהל משא ומתן עם בנימין נתניהו והליכוד. “יש יותר מדי פסילות במערכת הפוליטית”

הלחץ על עמיר פרץ נמשך: יו”ר ההסתדרות ארנון בר דוד קרא היום (חמישי) לעמיר פרץ ולמפלגת עבודה – גשר לנהל משא ומתן עם בנימין נתניהו והליכוד. “יש יותר מדי פסילות במערכת הפוליטית”, קרא בתוכנית “מרציאנו סגל” בגלי צה”ל. “אם כחול לבן יכולה לשבת עם הליכוד, אז גם עמיר פרץ יכול לשמוע מה יש להם להציע – את השפם הוא יכול לגדל שוב”.

מוקדם יותר היום יו”ר העבודה-גשר הבהיר כי לא יישב עם נתניהו למשא ומתן. “נתניהו חייב להפנים כי אזרחי ישראל בחרו להחליפו ורוצים תקווה חדשה”, מסר. “אנחנו התחייבנו ואנחנו נקיים”.

בימים האחרונים מופעל לחץ כבד על יו”ר העבודה-גשר עמיר פרץ מצד גורמים שונים, בהם נציגי הקיבוצים, המושבים ופעילים בולטים אחרים, בניסיון לשכנעו להיכנס לממשלת נתניהו כדי למנוע בחירות נוספות, כך דיווחה מורן אזולאי בויינט.

באותו הקשר התראיין עמר בר לב לרונן כץ בקול ברמה והתייחס לסיכוי שפרץ יערוק לקואליציה של נתניהו, “עמיר פרץ אמר בקולו שאין לנתניהו מה לפנות אליו. נעדיף שכחול לבן יקימו ממשלה אבל אם הליכוד יקים בלי נתניהו נשקול את העניין אם קווי היסוד יתאימו.

לדבריו, “יש הבנה רחבה ביננו לכחול לבן, האחידות של גוש נתניהו לא תורמת דבר כי לא תהיה ממשלת אחדות עם כל חלקי הגוש.

במקביל, פגישת צוותי המו”מ של הליכוד וכחול לבן נדחתה ליום שישי בבוקר, זאת לבקשת כחול לבן.

בתוך כך, יו״ר ׳ימינה׳ איילת שקד אמרה לזיגמן ב׳קול ברמה׳ – אין ברירה אלא ללכת לממשלת אחדות, למרות שהכח שלנו יהיה קטן יותר ופחות משמעותי. בחירות שלישיות הן בהחלט אפשרות ריאלית. הצטרפות שלי ושל בנט לליכוד לא על הפרק, נרוץ באותה מתכונת של אחדות בציונות הדתית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.